Grand Prix Czech: Artiom Łaguta pokonał Macieja Janowskiego!

Żużel
Grand Prix Czech: Artiom Łaguta pokonał Macieja Janowskiego!
fot. Cyfrasport
II SGP Czech w Pradze: Artiom Łaguta zdetronizował Macieja Janowskiego!

Pierwszy finał w Pradze zwyciężył Maciej Janowski. Podczas niedzielnej, drugiej rundy SGP Polak walczył równie dzielnie, jednak minimalnie lepszy okazał się być Rosjanin Artiom Łaguta. Polak jednak pozostaje liderem klasyfikacji generalnej!

W finale Janowski pojawił się pod taśmą na drugim polu startowym, które podczas poprzedniego turnieju okazało się dla niego zwycięskie. W niedzielę jednak, samo miejsce ze startu nie wystarczyło.

 

Ten srebrny medal rodził się w bólach dla Polaka podczas biegu finałowego. Najszybciej wystartował Emil Sajfudinow. Rosjanin jednak nie dał rady obronić pozycji przed swoim rodakiem Artiomem Łagutą, który atakował, aż w końcu wskoczył przed Sajfudinowa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Grand Prix Czech: Maciej Janowski wygrał w Pradze

 

Na trzeciej pozycji przez większość wyścigu jechał "Magic", jednak w końcu udało mu się również przegonić zawodnika Unii Leszno. Rosjanin zdecydowanie miał jakiś problem, ponieważ z 1. pozycji finalnie spadł na 4.

 

Po niezłym początku przejście na tory zewnętrzne nie przyniosło punktów obchodzącemu w niedzielę 37. urodziny Krzysztofowi Kasprzakowi, który turniej na praskiej Markecie zakończył na 13. pozycji.

 

Prowadzenie w klasyfikacji po dwóch turniejach utrzymał Janowski – 38 pkt. Sześć mniej mają Łaguta i Sajfutdinow.

 

Kolejne zawody cyklu Grand Prix zaplanowano we Wrocławiu (30 i 31 lipca), Lublinie (6 i 7 sierpnia), w szwedzkiej Malilli (14 sierpnia), rosyjskim Togliatti (28 sierpnia) i duńskim Vojens (11 września). Zakończenie i wielki finał w Toruniu (1 i 2 października).

MS, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie