ME U-20: Krzysztof Różnicki zdobył złoty medal

Krzysztof Różnicki wywalczył złoty medal.

Krzysztof Różnicki zdobył w Tallinie tytuł mistrza Europy juniorów do lat 20 w biegu na 800 m, a srebrny medal w tej konkurencji wywalczył Kacper Lewalski. W ostatnim dniu zawodów na trzecim stopniu podium stanęły też sprinterki ze sztafety 4x100 m.

Różnicki zwyciężył we wspaniałym stylu, po 200-metrowym finiszu, uzyskując czas 1.47,44. Drugi na mecie Lewalski miał wynik o ponad sekundę gorszy - 1.48,50.

W sztafecie Dorota Puzio, Monika Romaszko, Marta Zimna i Magdalena Niemczyk osiągnęły w finale rezultat 44,79. Wygrały Brytyjki – 44,62. W eliminacjach Polki wynikiem 44,54 pobiły pięcioletni rekord kraju.

W sobotę w stolicy Estonii Mateusz Kołodziejski był drugi w skoku wzwyż, także srebro w biegu na 100 m ppł zdobyła Weronika Barcz, a trzecia w tej konkurencji była Marika Majewska. W piątek Kornelia Lesiewicz była najszybsza w biegu na 400 m, a Dawid Piłat wygrał konkurs rzutu młotem.

Dorobek biało-czerwonych w mistrzostwach to osiem medali: trzy złote, trzy srebrne i dwa brązowe.

Przed tygodniem w Tallinie odbyły się ME do lat 23, w których Polacy zdobyli pięć medali: dwa złote, srebrny i dwa brązowe.