PKO BP Ekstraklasa: Raków Częstochowa wygrał ostatni sparing przed startem ligi

Marek Papszun, trener Rakowa Częstochowa.

Na tydzień przed pierwszym meczem w nowym sezonie ekstraklasy piłkarze Rakowa Częstochowa rozegrali ostatni mecz kontrolny. Formę wicemistrzów Polski sprawdził lokalny rywal - Skra, która przygotowuje się do debiutu w rozgrywkach 1. ligi. Zwyciężył Raków 2:0.

Sparing odbył się na boisku w pobliskich Konopiskach, a w zespole Marka Papszuna zagrało czterech piłkarzy, którzy w sobotnim meczu o Superpuchar Polski weszli do gry w drugiej połowie, a także zawodnicy pretendujący do występów w ekstraklasie.

Ostatecznie Raków wygrał ze Skrą 2:0 (0:0), a bramki zdobyli: Pedro Vieira w 61. i Wiktor Długosz w 70. minucie.

We wcześniejszych meczach kontrolnych wicemistrzowie Polski przegrali z Lechią Gdańsk 2:4, wygrali z wicemistrzem Ukrainy Szachtarem Donieck 2:1 oraz zremisowali z austriackimi drużynami WSG Tirol 3:3 i RB Salzburg 2:2.

W pierwszej kolejce ekstraklasy Raków zagra w Gliwicach z Piastem, ale już w czwartek czeka go wyjazdowy pojedynek z litewskim zespołem Suduva Mariampol w 2. rundzie eliminacji do Ligi Konferencji.