Innowacyjny trening Romy. Jose Mourinho zażyczył sobie drona (WIDEO)

Piłka nożna
Innowacyjny trening Romy. Jose Mourinho zażyczył sobie drona (WIDEO)
fot. PAP
Jose Mourinho od momentu przejęcia sterów w zespole dokonuje stanowczych zmian

Coraz ciekawsze metody treningowe wprowadzane są przez kluby na całym świecie. Nie inaczej jest w AS Roma, gdzie Jose Mourinho chce obserwować swoich piłkarzy z lotu ptaka. Nad boiskiem treningowym klubu będzie poruszał się dron, który monitoruje ruchy zawodników.

Przyjście Mourinho do Romy było czymś wyjątkowym dla kibiców klubu. Uznany trener jest zwiastunem lepszych wyników dla drużyny, która od 20 lat nie może zdobyć mistrzostwa Włoch. Przynajmniej taką nadzieje mają sympatycy Romy. „The Special One” od momentu przejęcia sterów w zespole dokonuje stanowczych zmian i tak jest tym razem.

Zobacz także: Piotr Zieliński na celowniku giganta?

W ośrodku treningowym Giallorossich pojawił się specjalny dron. Jego zadaniem jest monitorowanie sposobu poruszania się piłkarzy. Ich ustawienie i szybkość startu do piłki - to wszystko będzie sprawdzał Mourinho na specjalnym telebimie ustawionym przy płycie głównym. Szybkie wykrycie błędów i ich analiza będzie dostępna w każdym momencie zajęć.


Roma przygotowuje się do nowego sezonu w ośrodku treningowym. W kadrze zespołu jest Polak Nicola Zalewski. Kilka dni temu piłkarze rozegrali pierwszy mecz sparingowy przed rozpoczęciem sezonu 2021/2022, rozbijając czwartoligowe Montecatini 10:0. Na listę strzelców wpisał się między innymi wspomniany Zalewski.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie