Łukasz Kubot: Wierzę, że Iga Świątek i Hubert Hurkacz dostarczą nam dużo radości

Inne
Łukasz Kubot: Wierzę, że Iga Świątek i Hubert Hurkacz dostarczą nam dużo radości
fot. PAP
Łukasz Kubot na igrzyskach w Tokio wystąpi w mikście z Igą Świątek.

Łukasz Kubot na igrzyskach w Tokio wystąpi w mikście z Igą Świątek. Doświadczony tenisista żywi wielkie nadzieję w sukces młodszej koleżanki oraz Huberta Hurkacza, który również wystąpi na imprezie czterolecia. - Wierzę, że nasza młodzież przyniesie nam dużo radości i wspaniałych emocji - przyznał.

Piotr Ziętkowski: Według ekspertów największe szanse na medal podczas igrzysk olimpijskich ma mikst, w którym wystąpi pan z Igą Świątek.


Łukasz Kubot: Młodzi tenisiści - tacy jak Iga Świątek i Hubert Hurkacz w ostatnim czasie prezentują znakomicie na turniejach wielkiego szlema. W nich jest największa nadzieja. Grali fantastycznie. Potrafili odnaleźć się również w trakcie pandemii, kiedy grali bez obecności publiczności. Z kolei ja mam doświadczenie. Jeśli chodzi o mikst - nie mieliśmy sporo okazji, żeby dobrze się zgrać. Jest dużo niewiadomych. Każdy kraj liczy na pozytywną niespodziankę.

 

ZOBACZ TAKŻE: WTA w Gdyni: Pięć tenisistek wycofało się z rywalizacji


Poza tym, że ma pan doświadczenie, osiągał pan ogromne sukcesy. Dwa lata temu wygrał pan w Wimbledonie, z kolei w tym roku dotarł pan do ćwierćfinału. Jednym słowem będzie pan motorem napędowym tej reprezentacji.


Będzie to mieszanka młodości z doświadczeniem. Zobaczymy, jakie osiągniemy wyniki. Najważniejsze, żeby każdy z nas był zdrowy. Wierzę, że dostarczymy kibicom sporych emocji.


Miał pan czas, aby potrenować z Igą Świątek?


Nie mieliśmy czasu, żeby wspólnie potrenować. Każdy z nas przygotowywał się do indywidualnych startów. Jesteśmy jednak w kontakcie z Igą oraz ze sztabem. Świątek występowała w grze deblowej po to, aby doskonalić swojemu umiejętności na siatce. Za nią też fantastyczny sezon na kortach ziemnych. Wygrała turniej w Rzymie. Znakomitą postawę zaprezentowała również na Roland Garros. Wierzę, że nasza młodzież przyniesie nam dużo radości i wspaniałych emocji.

 

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Piotr Ziętkowski, PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie