Tokio 2020: Posiłek olimpijczyka jak... w szpitalu. Polka zamieściła zdjęcie

Inne
Tokio 2020: Posiłek olimpijczyka jak... w szpitalu. Polka zamieściła zdjęcie
fot. Cyfrasport
Aneta Konieczek (z prawej) i jej siostra Alicja pobiegną w Tokio na 3000 m z przeszkodami

Aneta Konieczek, która na igrzyskach olimpijskich w Tokio wystartuje w biegu na 3000 metrów z przeszkodami, zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcie posiłku otrzymanego na stołówce w ośrodku sportowym w Japonii. Kibice są w szoku. - Jesteście w szpitalu? - pytał jeden z nich w komentarzu pod fotografią. Trzeba przyznać, że komentarz jest trafny, to, co widzimy na tacy, posiłku wyczynowego sportowca nie przypomina.

Aneta Konieczek jest szczupłą dziewczyną, która z pewnością nie pochłania wielkich ilości pożywienia, ale to, co zobaczyła na olimpijskiej stołówce mocno ja zdziwiło. Może też rozbawiło, bo komentarz "Jedzenie w wiosce sportowców w Zao Bodaria wygląda świetnie" okrasiła m.in. rozbawioną do łez buźką.

 

 

Aż strach pomyśleć, co o takich posiłkach powiedzą nasi potężni atleci Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk, Piotr Małachowski czy Paweł Fajdek. Kibicom skojarzyły się z malutkimi porcjami serwowanymi w szpitalach.  

 

ZOBACZ TAKŻE: To dziwne, śmieszne i niesprawiedliwe dla wielu sportowców

 

Wielu sportowców oraz dziennikarzy, którzy są już w Japonii przeżywa kulturowy szok. Zamieszczają w mediach społecznościowych filmy i zdjęcia np. tekturowych łóżek czy zaskakujących rozwiązań w toaletach. Na Zofii Klepackiej wrażenie zrobiła stołówka, którą porównała do sali widzeń w zakładzie karnym. - Jak w kryminale - napisała windsurferka.

 

Konieczek "zderzyła się" także z japońską muzyką. Na Twitterze zamieściła fragment wykonywanego na żywo utworu, który prawdopodobnie usłyszymy podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio.

 

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie