Izabela Marcisz pokazała zdjęcie po operacji. "Takie sytuacje się zdarzają" (ZDJĘCIE)

Zimowe
Izabela Marcisz pokazała zdjęcie po operacji. "Takie sytuacje się zdarzają" (ZDJĘCIE)
fot. Instagram
Izabela Marcisz wraca do zdrowia po bolesnej kontuzji.

Izabela Marcisz, która w zeszłym tygodniu uległa fatalnemu wypadkowi na nartorolkach, opublikowała zdjęcie po operacji. Nazywana następczynią Justyny Kowalczyk 21-latka zaprzeczyła wcześniejszym doniesieniom odnośnie stanu jej zdrowia, które mówiły m.in. o utracie zębów. "Pęknięta żuchwa szybko się zrośnie i uspokajając wszystkich, zęby mam wszystkie na miejscu" - napisała Marcisz pod postem na Instagramie.

Izabela Marcisz opublikowała na swoim profilu instagramowym zdjęcie, na którym widać jej twarz po przebytej operacji nastawienia i złączenia złamanej żuchwy. Reprezentantka zdementowała wcześniej pojawiające się informacje, według których miała stracić zęby.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Izabela Marcisz (@izabelamarcisz)

 

"Czasem takie sytuacje się zdarzają. Jestem już po zabiegu. Pęknięta żuchwa szybko się zrośnie i uspokajając wszystkich, zęby mam wszystkie na miejscu. Za opiekę, jaką mam w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie bardzo dziękuję, bo lepiej nie mogłam trafić. Wszystkim za dobre słowo i dobrą energię z całego serca dziękuję" - napisała Marcisz pod postem opublikowanym na jej profilu instagramowym.

 

 

Feralny wypadek Izabeli Marcisz miał miejsce w piątek, podczas zgrupowania kadry w Szczyrbskim Jeziorze na Słowacji. Podczas treningu na nartorolkach miała zapętlić się przy odepchnięciu kijami, co z kolei doprowadziło do zablokowania nóg i upadku na twarz. Pech był tym większy, że jadąca z wysoką prędkością 21-latka nie zdążyła zaasekurować się ręką uzbrojoną w specjalną rękawiczkę. Z miejsca wypadku reprezentantkę Polski zabrała karetka pogotowia, a następnie została ona przetransportowana do Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kamil Stoch poza kadrą na zawody w Courchevel

 

Marcisz jest jedną z największych nadziei polskich biegów narciarskich od czasów Justyny Kowalczyk-Tekieli. W 2021 roku zdobyła złoty medal w biegu na 10 km stylem dowolnym, na młodzieżowych mistrzostwach świata w Vuokatii. Główną imprezą, na którą szykuje obecnie formę są rzecz jasna przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Pekinie, które rozpoczną się 4 lutego. Sezon Pucharu Świata 2021/2022 w biegach narciarskich zostanie z kolei zainaugurowany 26 listopada w Ruce. Dotychczasowy najlepszy rezultat w karierze Marcisz to 23. lokata wywalczona w Toblach.

 

Według Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusza Tajnera, kontuzja nie powinna zagrozić zawodniczce w starcie na igrzyskach, jednak może odbić się na jej formie.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie