Spezia potwierdziła 15 przypadków zakażenia koronawirusem

Piłka nożna
Spezia potwierdziła 15 przypadków zakażenia koronawirusem
fot. acspezia.com
Spezia potwierdziła 15 przypadków zakażenia koronawirusem

Władze włoskiego klubu Spezia potwierdziły zakażenie koronawirusem u 15 osób. Dotyczy to zarówno piłkarzy, jak i sztabu trenerskiego. Na początku tygodnia pozytywne wyniki testów na obecność COVID-19 miało 11 członków drużyny. Klubowy lekarz uważa, że ognisko wzięło się od dwóch piłkarzy, którzy wcześniej odmówili przyjęcia szczepionki.

"Wszyscy zawodnicy i sztab mieli dostać pierwszą dawkę szczepionki. Dwóch piłkarzy odmówiło, a później okazało się, że kilka testów było pozytywnych" - powiedział lekarz Vincenzo Salini w rozmowie ze stacją radiową Punto Nuovo.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tomasz Kupisz zawodnikiem Pordenone Calcio

 

"Na szczęście wszyscy czują się dobrze, nie ma większych symptomów choroby. Wszystkie kluby intensywnie pracują teraz nad tym, żeby jak najwięcej osób było zaszczepionych" - dodał.

 

 

To nie jest dobry tydzień dla Spezii, która wcześniej została przez FIFA ukarana zakazem transferowym na najbliższe cztery okienka - od zimy 2022 do lata 2023 roku. To efekt naruszenia międzynarodowych przepisów o podpisywaniu umów z niepełnoletnimi piłkarzami.

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie