Tokio 2020: Kiedy zaczynają się igrzyska olimpijskie?

Inne
Tokio 2020: Kiedy zaczynają się igrzyska olimpijskie?
fot. PAP
Igrzyska olimpijskie oficjalnie rozpoczną się 23 lipca

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 zostały przełożone o rok ze względu na pandemię, ale ostatecznie dojdą do skutku. Kiedy zaczynają się igrzyska w Tokio? Kiedy odbędzie się ceremonia otwarcia? Te informacje znajdziecie w poniższym tekście.

Kiedy zaczynają się igrzyska? Oficjalna inauguracja będzie miała miejsce w piątek 23 lipca o godzinie 13:00 polskiego czasu. Wtedy rozpocznie się ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio. Uroczystość ma trwać około trzy godziny i zakończyć się o 16:00. Punktem kulminacyjnym będzie zapalenie olimpijskiego znicza, które stanowi symboliczne rozpoczęcie zmagań o medale igrzysk.

 

ZOBACZ TEŻ - Tokio 2020: Terminarz i program igrzysk olimpijskich. Kiedy i o której godzinie?

 

Już od pewnego czasu wiadomo, że ceremonia odbędzie się bez udziału publiczności. Na trybunach zasiądą wyłącznie zaproszeni goście. Swój udział potwierdzili na razie m.in. Andrzej Duda, cesarz Japonii Naruhito, Pierwsza Dama USA Jill Biden oraz prezydent Francji Emmanuel Macron.

 

Właściwe rozpoczęcie rywalizacji miało miejsce w nocy z wtorku na środę polskiego czasu. Swoje mecze rozegrali wtedy softballiści oraz reprezentacje piłkarskie. W czwartek 22 lipca odbędą się kolejne spotkania grupowe turnieju piłki nożnej oraz softballu. W piątek, przed ceremonią otwarcia do walki w eliminacjach przystąpią łucznicy i wioślarze.

 

Pierwsze medale igrzysk olimpijskich w Tokio zostaną rozdane w sobotę. Zakończenie igrzysk 8 sierpnia.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie