Tokio 2020: MKOl odebrał akredytację szefowi rosyjskiej federacji

Inne
Tokio 2020: MKOl odebrał akredytację szefowi rosyjskiej federacji
fot. PAP

Prezes rosyjskiej federacji podnoszenia ciężarów Maksim Agapitow nie może uczestniczyć w rozpoczynających się w piątek igrzyskach olimpijskich w Tokio. MKOl unieważnił wcześniej przyznaną mu akredytację, ponieważ jako zawodnik był on przyłapany na stosowaniu dopingu.

Agapitow zapowiedział, że złoży skargę do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w Lozannie. 51-letni działacz jest także tymczasowym szefem europejskiej federacji. W 1993 roku - jeszcze jako zawodnik - miał pozytywny wynik testu antydopingowego. Został wówczas zawieszony na dwa lata.

 

ZOBACZ TAKŻE: Znamy gospodarza IO 2032

 

MKOl w uzasadnieniu decyzji napisał o "niespełnieniu podstawowych kryteriów obowiązujących działaczy sportowych" i dodał: "Żaden urzędnik sportowy nie może mieć w swojej biografii jakiegokolwiek związku ze złamaniem zasad antydopingowych".

 

A właśnie Agapitow uchodzi za osobę, która rozpoczęła twardą walkę z dopingiem w ciężarach, jest autorem wielu reform, które doprowadziły także do oczyszczenia tej dyscypliny sportu w Rosji.

 

Igrzyska w Tokio rozpoczną się w piątek i potrwają do 8 sierpnia.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie