Z PGE Skry do beniaminka. Milan Katić zagra w LUK Politechnice Lublin

Siatkówka
Z PGE Skry do beniaminka. Milan Katić zagra w LUK Politechnice Lublin
fot. CyfraSport
Milan Katić (na środku, z numerem 8) zmienia klub

Beniaminek PlusLigi - LUK Politechnika Lublin - zamknęła kadrę na pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. Nowym przyjmującym lubelskiej ekipy został Milan Katić, który poprzednie cztery lata spędził w PGE Skrze Bełchatów.

Milan Katić wraz z PGE Skrą Bełchatów zdobył mistrzostwo Polski i dwa Superpuchary Polski. Z reprezentacją Serbii wygrywał Ligę Światową i stawał na podium Mistrzostw Europy.

 

Zobacz także: Sir Safety Perugia zagra w XVI Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia!

 

– Milan to zawodnik znany z cech, które bardzo cenimy: jego zaangażowanie i oddanie drużynom, które reprezentuje czynią go niezawodnym. Jego obycie w walce o najwyższe cele oraz umiejętność adaptowania się do ról, które są mu przydzielane z pewnością dadzą komfort sztabowi trenerskiemu. Miniony sezon pokazał jego wszechstronność: sprawdzał się jako podstawowy przyjmujący i jako joker. Wiem, że dzięki Milanowi jesteśmy bliżej realizacji naszych celów. Jego siatkarskie atrybuty sprawiają, że kadra, którą przedstawimy PlusLidze, jest niezwykle wszechstronna i urozmaicona – mówi Krzysztof Skubiszewski, prezes LUK Politechniki Lublin.

 

Przed Katiciem szósty sezon w PlusLidze. Zanim trafił do Skry Bełchatów, reprezentował Łuczniczkę Bydgoszcz. Tam miał okazję poznać Jana Nowakowskiego i Bartosza Filipiaka. Wcześniej występował na parkietach Serbii i Turcji.

 

– Bardzo się cieszę na grę w LUK Politechnice Lublin! Ta drużyna debiutuje w PlusLidze, więc będę miał zaszczyt być częścią jej historycznego sezonu. Dam z siebie wszystko, byśmy jak najlepiej reprezentowali klub i miasto. Znam nasz skład i wiem, że jesteśmy w stanie powalczyć o naprawdę dobry wynik! Dużo rozmawiałem z Nevenem Majstoroviciem, który niezwykle ciepło wypowiadał się o klubie, ludziach, którzy go tworzą i o samym mieście. Do zobaczenia na hali – powiedział Katić.

psl, lkpslublin.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie