ATP w Gstaad: Szymon Walków i Jan Zieliński z awansem do półfinału

Walków i Zieliński awansowali do półfinału

Szymon Walków i Jan Zieliński awansowali do półfinału gry podwójnej tenisowego turnieju ATP w szwajcarskim Gstaad. W czwartkowym ćwierćfinale wygrali z Niemcem Dustinem Brownem i Austriakiem Tristanem-Samuelem Weissbornem 6:4, 6:7 (7-9), 10-7.

Po zwycięstwie w pierwszym secie 6:4, w drugim Polacy mieli pierwszego meczbola przy 5:4, a następnie prowadzili 6:6 i 7-6. Wtedy też nie zdołali wykorzystać szansy. Triumfowali jednak w decydującym tie-breaku i wystąpią w 1/2 finale. Ich rywali wyłoni pojedynek Szwajcarów Jakuba Paula i Leandro Riediego z belgijsko-holenderską parą Zizou Bergs, Tallon Griekspoor.

Wcześniej Walków i Zieliński wyeliminowali Sandera Arendsa i Davida Pela. Holendrzy przegrali pierwszego seta i skreczowali.

Pierwotnie w Gstaad Walków był zgłoszony do debla z Kamilem Majchrzakiem, ale ten zawodnik zakwalifikował się z listy rezerwowych na igrzyska olimpijskie w Tokio.

W szwajcarskich zawodach uczestniczył też Kacper Żuk. W pierwszej rundzie uległ Austriakowi Dennisowi Novakowi 4:6, 4:6.

Wynik ćwierćfinału debla

Szymon Walków, Jan Zieliński (Polska) - Dustin Brown, Tristan-Samuel Weissborn (Niemcy, Austria) 6:4, 6:7 (7-9), 10-7.