Co to są repasaże?

Inne
Co to są repasaże?
fot. PAP
Co to są repasaże?

Czym są repasaże? Kogo obowiązują? Sprawdź, co oznaczają repasaże w kontekście Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Co to są repasaże?

Jest to sposób przeprowadzania eliminacji do kolejnych faz zawodów sportowych stosowany, którzy nie zakwalifikowali się bezpośrednio do dalszej części rywalizacji. Są one stosowane m.in. w kolarstwie, szermierce, judo, kajakarstwie i wioślarstwie. Ta forma pozwala przegranym zawodnikom pozostać w walce np. o brązowy medal olimpijski. Pierwotnie stosowany był w trakcie zawodów szermierki.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jakie są medale na igrzyskach?

 

Zasada repasaży na igrzyskach obowiązuje również w sportach walki. W karate, judo, taekwondo i zapasach ta zasada działa w systemie pojedynczej eliminacji, aby wyłonić dwóch zawodników, którzy będą rywalizować w finale o pierwsze i drugie miejsce. Drabinka repasażowa zbudowana jest z zawodników, którzy wcześniej zostali znokautowani przez finalistów i właśnie Ci pozostają w walce o brązowy medal. 

 

Igrzyska olimpijskie w Tokio, w związku z pandemią koronawirusa, zostały przełożone z 2020 na 2021 rok. W igrzyskach weźmie udział ponad 200 reprezentantów Polski, którzy powalczą o medale najważniejszej imprezy sportowej roku.

MS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie