Tokio 2020: Dyrektor ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich odwołany

Inne
Tokio 2020: Dyrektor ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich odwołany
fot. PAP
Kentaro Kobayashi został w czwartek odwołany z funkcji dyrektora ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich

Kentaro Kobayashi został w czwartek odwołany z funkcji dyrektora ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio po tym, jak media przypomniały, że w przeszłości publicznie wypowiedział się kpiąco na temat Holokaustu. Ceremonia odbędzie się już w piątek.

AP wskazała, że sprawa dotyczyła występu Kobayashiego w telewizyjnym programie komediowym, podczas którego miał powiedzieć "zabawmy się w Holokaust".

 

Zobacz także: MKOl odebrał akredytację szefowi rosyjskiej federacji

 

- Seria ostatnich skandali wokół osób pracujących przy ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio mogła zniechęcić niektórych ludzi do oglądania tego wydarzenia - oceniła przewodnicząca komitetu organizacyjnego Seiko Hashimoto.

 

Jak dodała, sama "nie ma zamiaru" rezygnować ze stanowiska po ostatnim skandalu.

 

Na początku tygodnia komitet zrezygnował ze współpracy z kompozytorem Keigo Oyamadą, którego muzyka miała zostać wykorzystana podczas ceremonii otwarcia. Na jaw wyszło, że Oyamada w przeszłości znęcał się nad swoimi kolegami z klasy, czym chwalił się w wywiadach.

 

Ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio odbędzie się w piątek. Wydarzenie będzie organizowane w niekonwencjonalnych warunkach - w Tokio obowiązuje obecnie czwarty stan wyjątkowy w związku z pandemią Covid-19 i na żaden obiekt w stolicy nie będą wpuszczani widzowie.

R.S, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie