Liga Konferencji: Raków Częstochowa bezbramkowo zremisował z Suduvą

Raków zremisował na Litwie z Suduvą.

Raków Częstochowa zremisował 0:0 z Suduvą Mariampol w spotkaniu drugiej rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji UEFA. Był to pierwszy mecz w historii "Medalików" w europejskich pucharach. Rewanż zostanie rozegrany 29 lipca.

Pierwszą zmianę w meczu Marek Papszun musiał przeprowadzić po zaledwie sześciu minutach gry. Ostro sfaulowany został Ben Lederman. 21-latek nie był w stanie grać dalej. Zastąpił go Marko Poletanović.

O krok od objęcia prowadzenia częstochowianie byli w 18. minucie. Sytuację "sam na sam" z Serafimem Giannikoglou miał Marcin Cebula. Bramkarz Suduvy odbił strzał, lecz piłka spadła pod nogi Poletnovicia. Serb jednak fatalnie przestrzelił.

Do końca pierwszej połowy nie oglądaliśmy już dogodnych sytuacji do trafienia. Obie drużyny miały problemy z konstruowaniem akcji. Zadania nie ułatwiała źle przygotowana murawa. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

W drugiej odsłonie długo pachniało golem dla Rakowa. Piłkarze trenera Papszuna z łatwością przesuwali się połowę gospodarzy, ale nie potrafili sobie stworzyć dogodnych okazji bramkowych. Kiedy wydawało się, że za chwilę Raków poważnie zagrozi bramce Suduvy, dobrze interweniowali defensorzy drużyny z Litwy.

Zdarzały się sytuacje, gdy to ekipa z Mariampola śmielej atakowała, ale z tych prób nic nie wyniknęło. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Decydujące dla tej rywalizacji będzie starcie, które odbędzie się w przyszłym tygodniu na terenie wicemistrza Polski.

Suduva - Raków Częstochowa 0:0

Suduva: Mákis Gianníkoglou - Markas Beneta, Semir Kerla, Aleksandar Živanović, Vaidas Slavickas (65, Jewhen Jefremow) - Serge Nyuiadzi (87, Xabi Auzmendi), Nicolás Gorobsov, Nacho Cases (80, Giedrius Matulevičius), Olivier Rommens, Jordan N'Kololo - Romain Habran (87, Aléxandros Gargalatzídis).

Raków Częstochowa: Vladan Kovačević - Zoran Arsenić, Andrzej Niewulis, Milan Rundić - Fran Tudor, Ben Lederman (9, Marko Poletanović), Giánnis Papanikoláou, Ivi López (79, Jakub Arak), Marcin Cebula (79, Daniel Szelągowski), Patryk Kun - Sebastian Musiolik (83, Vladislavs Gutkovskis).