Mecze siatkarzy bez hymnów! Kolejna kontrowersja igrzysk Tokio 2020

Inne
Mecze siatkarzy bez hymnów! Kolejna kontrowersja igrzysk Tokio 2020
fot. Cyfrasport
Polscy siatkarze usłyszą Mazurka Dąbrowskiego dopiero w ćwierćfinale turnieju igrzysk Tokio 2020.

Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich Tokio 2020 jeszcze przed nami, a ze stolicy Japonii wciąż dochodzą informacje o kolejnych kontrowersyjnych decyzjach organizatorów. Jak poinformował polski arbiter Wojciech Maroszek, w fazie grupowej turnieju siatkarzy przed meczami nie będą grane hymny państwowe.

Podobna sytuacja miała miejsce podczas ostatniej edycji siatkarskiej Ligi Narodów. Turniej rozegrano w "bezpiecznej bańce" we włoskim mieście Rimini. Przed meczami fazy zasadniczej nie rozgrywano hymnów, pojawiły się one dopiero w decydujących spotkaniach.

 

Zobacz także: Siatkarska Liga Narodów bez Mazurka Dąbrowskiego! Szokująca decyzja organizatorów

 

Podobnie będzie na igrzyskach w Tokio. Hymny przed meczami pojawią się dopiero na etapie ćwierćfinałów. O takiej decyzji organizatorów poinformował polski sędzia Wojciech Maroszek.

 

"Spodziewam się, że mecze w Tokio będą rozpoczynać się z opóźnieniem. Poza pierwszym w dniu, oczywiście. Zbyt mało czasu przewidziane na każdy. Nie będzie hymnów (aż do ćwierćfinałów) i przerw technicznych. Wracają sędziowie liniowi i podawacze" – napisał na Twitterze.

 

 

Organizatorzy zdecydowali się na taki krok, by zaoszczędzić czas i skrócić rozgrywanie spotkań. Dlatego zrezygnowano z hymnów oraz z przerw technicznych. Jak twierdzi Maroszek, jest duże prawdopodobieństwo, że mecze będą rozpoczynać się z opóźnieniem. Spotkania będą rozgrywane w jednej hali. Zaplanowano je na godziny 2.00, 4.05, 7.20, 9.25, 12.40 i 14.45 polskiego czasu. Łatwo zauważyć, że w przypadku przedłużonych meczów ciężko będzie rozpocząć kolejne starcie bez poślizgu.

 

Wśród uczestników turnieju siatkarzy jest również reprezentacja Polski. Biało-czerwoni zagrają w grupie A i zmierzą się kolejno z: Iranem (24 lipca), Włochami (26 lipca), Wenezuelą (28 lipca), Japonią (30 lipca) oraz Kanadą (1 sierpnia). Awans do ćwierćfinałów wywalczą po cztery najlepsze drużyny z obu grup.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie