Tokio 2020: Ceremonia otwarcia igrzysk tylko dla wybranych

Inne
Tokio 2020: Ceremonia otwarcia igrzysk tylko dla wybranych
fot. PAP
Około 950 osób, w tym oficjele i dziennikarze, obejrzy piątkową ceremonię otwarcia igrzysk na stadionie

Około 950 osób, w tym oficjele i dziennikarze, obejrzy piątkową ceremonię otwarcia igrzysk na stadionie - przekazał jeden z przedstawicieli organizatorów zawodów olimpijskich w Tokio.

W środę media pisały, że na trybunach Stadionu Olimpijskiego będzie m.in. japoński cesarz Naruhito.

 

Zobacz także: Dyrektor ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich odwołany

 

Już wcześniej poinformowano z kolei, że na IO w japońskiej stolicy zabraknie kibiców, a powodem jest rosnąca liczba przypadków zakażenia koronawirusem. Najpierw wykluczono udział w imprezie fanów spoza Japonii, a dwa tygodnie temu ogłoszono, że wstępu na olimpijskie areny nie będą mieli nawet lokalni kibice.

 

Ceremonia otwarcia IO w Tokio będzie inna od tych poprzednich... Między innymi Komitety Olimpijskie Kanady i Australii podały, że tylko niewielka część ich reprezentacji weźmie w niej udział. Ekipa Kanady liczy 370 osób, a na otwarciu igrzysk będzie około 30-40 sportowców. Z kolei Australijczycy zapowiedzieli, że maszerować będzie grupa 50 sportowców, a cały team liczy 470.

 

Chorążymi polskiej ekipy podczas ceremonii rozpoczęcia rywalizacji olimpijskiej w Japonii będą rywalizująca w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska i pływak Paweł Korzeniowski.

R.S, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie