Tokio 2020. Piłka nożna: Meksyk - Francja. Relacja i wynik na żywo

Inne

W czwartek swój początek będzie miał turniej piłkarzy na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań, reprezentacja Meksyku zmierzy się na Ajinomoto Stadium w Chofu z drużyną Francji. Relacja i wynik na żywo meczu Meksyk - Francja na Polsatsport.pl.

Jeżeli chodzi o olimpijskie reprezentacje zarówno Meksyku jak i Francji, to śmiało można w nich znaleźć zawodników o bogatej piłkarskiej przeszłości. Wystarczyć wspomnieć, że w kadrze tych pierwszych występuje legendarny bramkarz Guillermo Ochoa, mający na koncie 114 występów w seniorskiej kadrze swojego kraju. Co więcej, zdobył je między innymi w trakcie czterech finałów mistrzostw świata (2006, 2010, 2014, 2018). Na igrzyskach zagra zaś po siedemnastu latach przerwy, bowiem ostatni raz wspierał swoją drużynę na imprezie zorganizowanej w 2004 roku w Atenach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie sprawdził się w Legii Warszawa, na Cyprze jest królem

 

W kadrze "El Tri" znalazł się tylko jeden zawodnik grający w innej lidze niż rodzima. Mowa o występującym od 2019 roku w Realu Betis skrzydłowym Diego Lainezie, który jak do tej pory rozegrał 59 spotkań w barwach hiszpańskiej drużyny.

 

Po stronie Francuzów uwagę przyciągają z kolei tacy piłkarze jak Andre-Pierre Gignac oraz Florian Thauvin, ponieważ zarówno 35-letni napastnik jak i 28-letni skrzydłowy występują obecnie w Tigres UANL, a więc klubie rywalizującym w najwyższej meksykańskiej klasie rozgrywkowej. Jeżeli chodzi o drugiego z wymienionych, to w przeszłości bronił on barw między innymi Newcastle United.

 

Co prawda Francja jest krajem, z którego pochodzą aktualni mistrzowie świata, jednak to Meksyk odniósł sukces na igrzyskach olimpijskich w mniej zamierzchłej przeszłości. Francuzi złoty medal wywalczyli bowiem w 1984 roku w Los Angeles, natomiast Meksykanie sięgnęli po niego przed 9 laty w Londynie.

 

Relacja i wynika na żywo meczu Meksyk - Francja od godziny 10.00 na Polsatsport.pl.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie