WTA w Gdyni: Katarzyna Kawa - Irina Begu. Relacja i wynik na żywo

Relacja i wynik na żywo meczu Katarzyna Kawa - Irina Begu na Polsatsport.pl.

W pierwszej rundzie turnieju WTA BNP Paribas Poland Open 143 w rankingu WTA Kawa pokonała Chorwatkę Terezę Mrdezę (223.). Ich pojedynek trwał dwie godziny, a prawie połowę tego czasu panie walczyły w trzecim secie. Podczas decydującej partii Polka przełamała kryzys i ostatecznie wygrała mecz 6:3, 1:6, 6:2. Wcześniej miała jednak powody do niepokoju, bo w drugim secie zdobyła zaledwie siedem punktów.

W drugiej rundzie zadanie będzie jeszcze trudniejsze. Rywalką 28-letniej Kawy będzie rozstawiona w gdyńskim turnieju z numerem 3. Irina-Camelia Begu, z którą Polka nigdy wcześniej nie grała.  W pierwszej rundzie zajmująca 81. miejsce w światowym rankingu Rumunka bez problemów pokonała Belgijkę Ysaline Bonaventurę 6:1, 6:2.

W ćwierćfinale Kawa lub Begu trafi na lepszą w meczu rozstawionej z "szóstką" Białorusinki Aliaksandry Sasnowicz z Ukrainką Kateryną Kozłową.

Relacja i wynik na żywo meczu Katarzyna Kawa - Irina Begu od godziny 13:00 na Polsatsport.pl.