Mariusz Pudzianowski zawalczy z Hafthorem Bjornssonem? "Jestem na tak"

Sporty walki
Mariusz Pudzianowski zawalczy z Hafthorem Bjornssonem? "Jestem na tak"
Fot. Polsat Sport
Mariusz Pudzianowski ostatni raz walczył w czerwcu.

Mariusz Pudzianowski wyraził chęć stoczenia walki z Hafthorem Bjornssonem. Islandczyk jest utytułowanym strongmanem i odtwórcą roli Gregora "The Mountain" Cleagane'a w serialu "Gra o tron". 32-latek miał zmierzyć się 18 września na Florydzie z Eddiem Hallem, lecz wiele wskazuje na to, że Brytyjczyka z walki wyeliminuje kontuzja.

"Pudzian" odniósł się do plotek mówiących o urazie Halla i wyraził gotowość do podjęcia rękawicy. "Czemu by nie, jestem na tak" - napisał na Facebooku pięciokrotny mistrz świata strongman. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Organizacja przyznała bonusy za KSW 62 (WIDEO) 

 

 

Pojedynek Bjornssona z Hallem miał być starciem pokazowym w formule bokserskiej. Walka była reklamowana jako "najcięższe bokserskie starcie w historii". Obaj zawodnicy mają na swoim koncie tytuły mistrza świata strongman (Hall w 2017, Bjornsson w 2018). Islandczyk ma już za sobą dwa pokazowe występy w boksie (oba zakończone remisem). Dla Brytyjczyka miał to być debiut w tej formule. 

 

Z kolei Pudzianowski starty w strongman zakończył ponad dekadę temu. Od tamtej pory rywalizuje w MMA. W mieszanych sztukach walki stoczył już ponad 20 walk. Gdyby "Pudzian" zawalczył 18 września w Jacksonville z Bjornssonem, byłoby to jego pierwsze bokserskie starcie w karierze.   

 

Swój ostatni pojedynek "Pudzian" stoczył 5 czerwca w Gdańsku. W walce wieczoru gali KSW 61 pokonał przez TKO w trzeciej rundzie Łukasza "Jurasa" Jurkowskiego. 

 

Organizator gali na razie nie potwierdził informacji dotyczących ewentualnej kontuzji Eddiego Halla. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie