Tokio 2020: Simon Geschke zakażony koronawirusem i wycofany z wyścigu

Inne
Tokio 2020: Simon Geschke zakażony koronawirusem i wycofany z wyścigu
fot. PAP
Tokio 2020: Simon Geschke zakażony koronawirusem i wycofany z wyścigu

Niemiecki kolarz Simon Geschke nie weźmie udziału w sobotnim wyścigu szosowców ze startu wspólnego podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Doświadczony zawodnik, jak poinformowano w piątek, ma pozytywny wynik testu na COVID-19. Geschke to kolarz dobrze znany polskim kibicom - w sezonie 2019 i 2020 jeździł w barwach CCC Team.

35-letni zawodnik przebywał z niemiecką drużyną w hotelu poza wioską olimpijską. Wszyscy pozostali kolarze i działacze tej ekipy mieli wcześniej negatywny wynik testów i przejdą dalsze badania.

 

ZOBACZ TAKŻE: Maja Włoszczowska: Kobietom w sporcie nie jest łatwo

 

"To naprawdę gorzkie, zostać usuniętym z rywalizacji na krótko przed wyścigiem. Przestrzegałem wszystkich zasad zdrowotnych najlepiej jak potrafiłem. Fizycznie czuję się dobrze, ale emocjonalnie to dla mnie mroczny dzień" – powiedział Geschke.

 

"Teraz pozostało mi tylko życzyć kolegom bardzo udanego wyścigu" – dodał.

 

Jego współlokator z pokoju, Emanuel Buchmann, który wcześniej uzyskał wynik negatywny, przejdzie kolejny test PCR, zanim zostanie dopuszczony do wyścigu.

 

Już od czwartku wiadomo, że w rywalizacji nie weźmie udziału zakażony koronawirusem czeski kolarz Michal Schlegel.

 

Niepokój panował również w kolarskiej kadrze Hiszpanii, której liderem jest słynny Alejandro Valverde. Dzień przed sobotnim wyścigiem okazało się bowiem, że pozytywny wynik testu na COVID-19 miał masażysta tej ekipy.

 

Jose Luis Lopez Cerron, prezes Hiszpańskiej Federacji Kolarskiej, uspokoił jednak, że pięcioosobowy zespół rozpocznie wyścig, bo zawodnicy mają negatywne wyniki testów.

 

"Potwierdzono nam, że nasi kolarze mogą wystąpić. Otrzymaliśmy świetne wieści po początkowym przerażeniu. Mamy nadzieję, że nasz masażysta czuje się dobrze" – powiedział hiszpańskiej gazecie "Marca".

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie