WTA w Gdyni: Ćwierćfinałowy mecz Katarzyny Kawy będzie dokończony w sobotę

Turniej WTA W Gdyni: Ćwierćfinałowy mecz Katarzyny Kawy będzie dokończony w sobotę

Ostatnia półfinalistka rozgrywanego na kortach ziemnych w Gdyni turnieju WTA BNP Paribas Poland Open (pula nagród 235 tys. dol.) zostanie wyłoniona w sobotę. Mecz Katarzyny Kawy (143. WTA) z Ukrainką Kateryną Kozłową (141.) został przerwany z powodu zapadających ciemności.

Potyczka ta miała zakończył piątkową serię spotkań ćwierćfinałowych, ale rozpoczęła się dopiero o godz. 19. Zaważyła na tym szczególnie konfrontacja Słowaczki Kristiny Kucovej z Gruzinką Jekateriną Gorgodze, które spędziły na centralnym korcie Arki cztery godziny bez czterech minut. Rozegrały trzy sety, każdy kończył się tie-breakiem, a lepsza w tym niesamowitym boju okazała się Kucova 6:7 (4-7), 7:6 (9-7), 7:6 (7-3).

Pierwsza partia ostatniego meczu dnia zakończyła się triumfem Kawy 7:5, ale drugiego seta lepiej rozpoczęła Ukrainka, która prowadziła 3:0. Wicemistrzyni Polski dwa razy przełamała jednak rywalkę, wygrała swoje podanie i wyrównała na 3:3. W tym momencie, dokładnie o godz. 20.50, z powodu zapadających ciemności spotkanie zostało przerwane.

Na zwyciężczynię tego pojedynku czeka już Belgijka Maryna Zanevska, która pokonała Hiszpankę Nurię Diaz 6:3, 6:2. W drugim sobotnim półfinale Kucova zagra o godz. 14 z Niemką Tamarą Korpatsch.

We wtorek w pierwszej rundzie Kawa wyeliminowała Chorwatkę Terezę Mrdezę (223.) 6:3, 1:6, 6:2, a w czwartek w 1/8 finału pokonała najwyżej rozstawioną w imprezie Rumunkę Irinę-Camelię Begu (81.) 6:2, 6:4.

Wcześniej w pierwszej rundzie porażki poniosły Weronika Baszak (1199.), Magdalena Fręch (152.) i Urszula Radwańska, a w 1/8 finału odpadła Weronika Falkowska (487.).

Do decydującego meczu w grze podwójnej awansowała natomiast Katarzyna Piter, grająca w parze z Ukrainką Kateryną Bondarienko. Tej duet pokonał w półfinale Gruzinki Oksanę Kałasznikową i Gorgodze 6:0, 1:6, 10-7. Ich przeciwniczkami będą Anna Danilina z Kazachstanu i Białorusinka Lidzia Marozawa.

Finały zaplanowano na niedzielę. Triumfatorka gry pojedynczej zainkasuje 29 200 dolarów, natomiast zwyciężczynie debla - 10 300 dol. do podziału.

Wyniki:

gra pojedyncza

ćwierćfinały

Tamara Korpatsch (Niemcy) - Anna Bondar (Węgry) 7:5, 6:3
Kristina Kucova (Słowacja) - Jekaterina Gorgodze (Gruzja) 6:7 (4-7), 7:6 (9-7), 7:6 (7-3)
Maryna Zanevska (Belgia) - Nuria Diaz (Hiszpania, 9) 6:3, 6:2