PKO BP Ekstraklasa: Legia Warszawa pokonała Wisłę Płock po pięknym golu Ernesta Muciego (WIDEO)

Legia Warszawa wygrała z Wisłą Płock po pięknym golu.

Od zwycięstwa obronę mistrzowskiego tytułu rozpoczęli piłkarze Legii Warszawa. Stołeczny zespół w 1. kolejce sezonu 2021/22 pokonał na własnym stadionie Wisłę Płock 1:0.

W poprzednim ligowym meczu na Łazienkowskiej tych drużyn padło aż siedem goli. Legia w lutym wygrała 5:2. Tym razem kibice zobaczyli tylko jedno trafienie, ale za to wyjątkowej urody.

W 28. minucie na uderzenie z ponad 20 metrów zdecydował się Ernest Muci. 20-letni Albańczyk uderzył mocno i przede wszystkim precyzyjnie. Piłka do siatki wpadła niemal tuż przy słupku.

Co ciekawe, spotkanie lepiej zaczęli goście. W 15. minucie blisko szczęścia był Patryk Tuszyński, ale piłkę po jego uderzeniu głową z linii bramkowej wybił Maik Nawrocki.

Legię w środę czeka rewanżowe spotkanie w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów z Florą Tallinn. Prawdopodobnie dlatego trener Czesław Michniewicz zdecydował się na wiele zmian w podstawowym składzie.

Desygnowani do gry piłkarze go nie zawiedli, ale o dominacji gospodarzy nie może być mowy. W 69. minucie z drugiego gola mógł cieszyć się Muci, jednak po podaniu Kacpra Skibickiego, choć był niepilnowany, z kilkunastu metrów nie trafił nawet w bramkę.

Niewiele brakowało, a spotkanie mogło zakończyć się remisem. W 86. minucie w poprzeczkę z kilkunastu metrów trafił Radosław Cielemęcki.

To był ósmy z rzędu ligowy mecz Legii bez straty gola. Ostatnim, który umieścił piłkę w siatce warszawskiej ekipy był 3 kwietnia Kamil Drygas z Pogoni Szczecin, wykorzystując rzut karny.

Legia Warszawa - Wisła Płock 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Ernest Muci (28)

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz - Kacper Skibicki (76. Artur Jędrzejczyk), Lindsay Rose, Maik Nawrocki, Joel Abu Hanna (81. Filip Mladenovic) - Bartosz Slisz (56. Josip Juranovic), Jakub Kisiel, Ernest Muci (80. Luquinhas) - Josue, Rafael Lopes, Maciej Rosołek (80. Tomas Pekhart)

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Damian Zbozień, Jakub Rzeźniczak, Anton Krywociuk, Piotr Tomasik - Damian Rasak, Dusan Lagator (46. Dominik Furman), Mateusz Szwoch (65. Marko Kolar), Rafał Wolski (78. Luka Susnjara) - Dawid Kocyła (78. Radosław Cielemęcki), Patryk Tuszyński (72. Damian Warchoł)

Żółta kartka - Legia Warszawa: Maik Nawrocki, Artur Jędrzejczyk Wisła Płock: Dusan Lagator, Piotr Tomasik

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk)