Tokio 2020: Kohei Uchimura bez kwalifikacji do finału

Inne
Tokio 2020: Kohei Uchimura bez kwalifikacji do finału
fot. PAP
Dla Uchimury to ostatni występ w karierze

Kohei Uchimura, dwukrotny mistrz olimpijski w gimnastycznym wieloboju indywidualnym, nie zdołał zakwalifikować się w Tokio do finału rywalizacji na drążku. Japończyk już wcześniej zapowiedział, że będzie to jego ostatni występ w karierze.

32-letni gimnastyk, który ma w dorobku trzy złota olimpijskie, gdyż w Rio de Janeiro był najlepszy również w wieloboju drużynowym, ze względu na kłopoty zdrowotne zdecydował, że o prawo występu w Tokio powalczy tylko w ćwiczeniach na drążku.

 

Zobacz także: Już od otwarcia igrzysk wszystko zmierza ku kabaretowi

 

W eliminacjach miał upadek przy lądowaniu i uzyskał notę 13 866 pkt, która nie wystarczyła, by awansować do finału.

 

Uchimura złoto w wieloboju indywidualnie wywalczył w Londynie (2012) oraz Rio de Janeiro (2016), gdzie został pierwszym od 44 lat gimnastykiem, który powtórzył olimpijski sukces w tej prestiżowej konkurencji.

 

Od tego czasu zmagał się jednak z kontuzją stopy i ramienia. Z tego powodu nie wywalczył siódmego złota MŚ w wieloboju w 2018 r., gdyż rywalizował tylko w czterech finałach na poszczególnych przyrządach, m.in. na drążku, i jedynie w tej konkurencji wywalczył medal – srebro.

Rok 2019 był jeszcze gorszy, bo ze względu na urazy nie zdołał zakwalifikować się do reprezentacji i nie pojechał na kolejne MŚ.

 

Urodzony w Fukuoce Uchimura ma w dorobku także dwa srebrne medale igrzysk w Pekinie (2008) oraz dwa wicemistrzostwa olimpijskie z Londynu – w ćwiczeniach wolnych i w drużynie, a także 10-krotnie stanął na najwyższym stopniu podium MŚ, w tym sześć razy był najlepszy indywidualnie w wieloboju.

R.S, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie