Tokio 2020. Siatkówka plażowa: Gottsu/Shiratori - Łosiak/Kantor. Relacja i wynik na żywo

Inne

Obie pary pierwszy raz w historii zmierzą się ze sobą podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Relacja i wynik na żywo meczu Gottsu/Shiratori - Łosiak/Kantor w niedzielę od 03:00.

Para Bartosz Łosiak / Piotr Kantor w 2018 roku była liderami światowego rankingu i miała na koncie 14 występów w turniejach World Tour zakończonych na podium, w tym dwa triumfy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tokio 2020: Polscy koszykarze 3x3 wygrali z Japonią

 

W kolejnych latach wielokrotnie na drodze stawały im kontuzje. Sytuacji nie ułatwiła im także spowodowana pandemią COVID-19 roczna przerwa w startach w imprezach WT, podczas których można było zdobyć punkty do olimpijskiego rankingu. W związku z tym wszystkim niespodziewanie aż do ostatniej chwili walczyli o przepustkę na igrzyska w Tokio.

 

Przełom nastąpił pod koniec maja - najpierw zwyciężyli w Soczi, a następnie na początku czerwca w Ostrawie dotarli do ćwierćfinału. Właśnie miejsce w "ósemce" czeskich zawodów gwarantowało im kwalifikację.

 

Polacy są zdecydowanie faworytami tego spotkania. Scenariusz Bartosza Łosiaka, który zapowiadał, że są w stanie sięgnąć po złoto, nie wydaje się być oddalony od rzeczywistości.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Gottsu/Shiratori - Łosiak/Kantor w niedzielę od 03:00.

MS, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie