Tokio 2020. Polska - Iran. Relacja i wynik na żywo

Inne

Polscy siatkarze zaczynają bój o olimpijskie złoto! Pierwszym rywalem podopiecznych Vitala Heynena będzie Iran. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Biało-Czerwoni poświęcili wiele czasu, aby jak najlepiej zaprezentować się na najważniejszej imprezie czterolecia. Ekipa Heynena potraktowała grę w Lidze Narodów jako okres przygotowawczy do igrzysk w Tokio. Nie przeszkodziło to jednak naszym zawodnikom, aby uplasować się na drugim miejscu - tuż za Brazylią. To właśnie Polacy i Brazylijczycy są upatrywani jako najwięksi faworyci do olimpijskiego złota.

 

Po Lidze Narodów nasz zespół wystąpił jeszcze w Memoriale im. Huberta Jerzego Wagnera, na którym zgodnie z oczekiwaniami wygrał bez straty seta z Norwegią, Azerbejdżanem i Egiptem.

 

Zobacz także: Tokio 2020: Polscy siatkarze w wiosce olimpijskiej. "Nie wolno nam wyjść na zewnątrz"

 

Do igrzysk trzeba jednak podejść z pokorą i krok po kroku. A pierwszym przeciwnikiem będzie zawsze wymagający Iran, przeciwko któremu Polakom wielokrotnie grało się bardzo ciężko. Ostatni raz oba zespoły zagrały ze sobą w tegorocznej Lidze Narodów. Wówczas Biało-Czerwoni wygrali bez straty seta. Powtórka z rozrywki mile widziana.

 

Znakiem zapytania jest wyjściowa szóstka na jaką postawi Heynen. Kadra polskich zawodników jest niezwykle wyrównana i tak naprawdę każdy z powołanych mógłby pojawić się na parkiecie w wyjściowym składzie. Nie zmienia to jednak faktu, że przy codziennej grze belgijski szkoleniowiec da szansę każdemu siatkarzowi.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Iran od godz. 12:40 na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie