Tokio 2020: Wyniki meczów 1. kolejki turnieju siatkarzy

W sobotę rozgrywane są spotkania pierwszej kolejki turnieju olimpijskiego siatkarzy. Polacy na inaugurację niespodziewanie ulegli reprezentacji Iranu 2:3. W pierwszym meczu grupy A Włosi przegrywali z Kanadą 0:2, zdołali jednak odwrócić losy tej konfrontacji. Sprawdź wyniki meczów siatkarzy na igrzyskach Tokio 2020.

Turniej otworzył mecz polskiej grupy A, w którym Włosi zmierzyli się z Kanadą. Zdecydowanym faworytem tej konfrontacji była reprezentacja Italii, tymczasem spotkanie rozpoczęło się sensacyjnie. Podopieczni Gianlorenzo Blenginiego przegrali pierwszą partię na przewagi – 26:28, w drugiej byli wyraźnie gorsi od rywali (18:25) i przegrywali 0:2. Włosi zdołali się jednak pozbierać i w kolejnych setach (25:21, 25:18) wyrównali stan meczu. Triumfowali też w tie-breaku, którego wynik na 15:11 ustalił Alessandro Michieletto. Zaledwie 19-letni przyjmujący, najmłodszy siatkarz igrzysk w Tokio był bohaterem włoskiej ekipy. Wywalczył 24 punkty (18 atak + 3 blok + 3 zagrywka).

W drugim spotkaniu polskiej grupy nie było większych emocji. Japończycy pewnie pokonali teoretycznie najsłabszą ekipę turnieju – Wenezuelę 3:0. Najbardziej wyrównana była pierwsza odsłona, w której rywale dotrzymywali gospodarzom kroku do stanu 16:16. Później ekipa z Kraju Kwitnącej Wiśni miała już wyraźną przewagę. Najwięcej punktów wywalczył Yuki Ishikawa (15).

Polscy siatkarze na inaugurację niespodziewanie przegrali z Iranem 2:3. Spotkanie zakończyło się niezwykle zaciętym i emocjonującym tie-breakiem, w którym podopieczni trenera Vitala Heynena przegrali 21:23.

W grupie B Brazylia zgodnie z planem uporała się z Tunezją w trzech setach. Rosjanie (występują jako Rosyjski Komitet Olimpijski) słabo rozpoczęli starcie z Argentyną. Przegrali pierwszą partię 21:25, w trzech kolejnych byli już jednak lepsi od rywali. W spotkaniu kończącym pierwszą kolejkę siatkarze USA wygrali w trzech setach z Francją.