WTA w Gdyni: Katarzyna Kawa przegrała w ćwierćfinale

Katarzyna Kawa zakończyła rywalizację na ćwierćfinale.

Kateryna Kozłowa (141. WTA) została ostatnią półfinalistką rozgrywanego na kortach ziemnych w Gdyni turnieju WTA BNP Paribas Poland Open (pula nagród 235 tys. dol.). W dokończonym w sobotę ćwierćfinale Ukrainka pokonała Katarzynę Kawę (143.) 5:7, 7:5, 6:1.

Spotkanie zostało przerwane w piątek o godz. 20.50 z powodu zapadających ciemności. Kawa okazała się lepsza w pierwszym secie 7:5, a w drugim był wówczas remis 3:3.

Wicemistrzyni Polski nie udało się jednak awansować do czołowej czwórki. Ukrainka wygrała drugą partię 7:5 i wyrównała stan rywalizacji, natomiast trzeci set zdecydowanie należał do Kozłowej, która triumfowała 6:1.

Na zwyciężczynię tego spotkania czeka Belgijka Maryna Zanevska (165.), a we wcześniejszym sobotnim półfinale Słowaczka Kristina Kucova (150.) zagra z Niemką Tamarą Korpatsch (162.).

We wtorek w pierwszej rundzie Kawa wyeliminowała Chorwatkę Terezę Mrdezę (223.) 6:3, 1:6, 6:2, a w czwartek w 1/8 finału pokonała najwyżej rozstawioną w imprezie Rumunkę Irinę-Camelię Begu (81.) 6:2, 6:4.

Wcześniej w pierwszej rundzie porażki poniosły Weronika Baszak (1199.), Magdalena Fręch (152.) i Urszula Radwańska, a w 1/8 finału odpadła Weronika Falkowska (487.).

Do decydującego meczu w grze podwójnej awansowała natomiast grająca w parze z Ukrainką Kateryną Bondarienko Katarzyna Piter. Ich przeciwniczkami będą Anna Danilina z Kazachstanu i Białorusinka Lidzia Marozawa.

Finały zaplanowano na niedzielę. Triumfatorka gry pojedynczej zainkasuje 29 200 dolarów, natomiast zwyciężczynie debla - 10 300 dol. do podziału.