Co dolega Michałowi Kubiakowi? Siatkarz może nie zagrać w kolejnym meczu

Inne
Co dolega Michałowi Kubiakowi? Siatkarz może nie zagrać w kolejnym meczu
fot. Cyfrasport

Polscy siatkarze rozpoczęli zmagania na igrzyskach Tokio 2020 od porażki 2:3 w meczu z Iranem. Kibiców zaniepokoił nie tylko niekorzystny wynik tej konfrontacji, ale również absencja Michała Kubiaka. Jaka była jej przyczyna? Co dolega kapitanowi reprezentacji Polski?

Po meczu z Iranem wielu kibiców zastanawiało się, dlaczego Michał Kubiak nie wystąpił w tym spotkaniu. Spekulacje na temat tajemniczego urazu nakręcał dodatkowo fakt, że z obozu biało-czerwonych nie było żadnych konkretnych informacji na temat tej sytuacji. Zarówno trener Vital Heynen, jak i sam Kubiak unikali odpowiedzi wprost na pytania dotyczące tematu.

 

– Michał nie jest w stu procentach zdrowy. Ma problem natury fizycznej. Zobaczymy, jak szybko dojdzie do siebie. Nie będę mówił o tym, co mu się stało. Jasne jest, że nie był w stanie dziś grać. Robimy wszystko, by mógł zagrać za dwa dni, ale nie mogę tego zagwarantować – powiedział selekcjoner.

 

Zobacz także: Kłopoty zdrowotne Michała Kubiaka! Niepokojące słowa trenera Vitala Heynena

 

– Ktoś może tam słuchać, więc po co zdradzać wszystkie szczegóły. Ja staram się zrobić wszystko, żeby być gotowym jak najszybciej i tyle. Wszystko wyjaśni się w najbliższych dniach, a być może godzinach – stwierdził kapitan reprezentacji Polski.

 

Jaka była więc przyczyna nieobecności Kubiaka w pierwszym spotkaniu turnieju?

 

"Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że Kubiak poczuł w Tokio ból pleców. Spięło go na tyle mocno, że nie mógł uczestniczyć w treningach i meczu z Iranem" – napisał "Przegląd Sportowy".

 

W artykule Kamila Drąga pojawiła się również informacja, że Kubiak czuje się już nieco lepiej i w ograniczonym zakresie wziął udział w niedzielnym treningu. Czy zagra w spotkaniu z reprezentacją Włoch? Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta w ostatniej chwili.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.


A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie