Tokio 2020: Hubert Hurkacz w 2. rundzie! Nic nie zrobił sobie ze zmiany rywala

Hubert Hurkacz

Rozstawiony z numerem 7 Hubert Hurkacz wygrał spotkanie pierwszej rundy w rywalizacji singlistów na igrzyskach w Tokio. Wrocławianin w dwóch setach rozprawił się z Australijczykiem Luke'iem Savillem, który w ostatniej chwili zmienił kontuzjowanego Martona Fucsovicsa.

Początkowo rywalem Hurkacza miał być 38. na świecie Węgier Fucsovics, ale wycofał się z powodu problemów zdrowotnych.

W tej sytuacji Polak przystąpił do rywalizacji z dużo niżej notowanym 27-letnim Australijczykiem. Saville obecnie jest znany raczej z gry deblowej, rzadko występuje w singlu, a największe sukces święcił jeszcze jako junior (wygrywał wielkoszlemowego turnieje juniorskie).

Hurkacz, choć wynik do końca tego nie oddaje, poradził sobie z Australijczykiem bez żadnych kłopotów, w ciągu zaledwie 62 minut.

W pierwszym secie Polak od stanu 2:2 wygrał wszystkie gemy. W drugim wyrównana walka trwała do stanu 3:3, w kolejnym gemie Hurkacz "przełamał" przeciwnika, a po chwili prowadził już 5:3, by ostatecznie zwyciężyć 6:4.

Jego kolejnym rywalem będzie Brytyjczyk Liam Broady (142. miejsce w rankingu ATP), który po trzygodzinnym boju wygrał z Argentyńczykiem Francisco Cerundolo (116. lokata) 7:5, 6:7 (4-7), 6:2.

Wrocławianin rywalizował w Tokio również w deblu, ale w sobotę - w parze z Łukaszem Kubotem - odpadł w pierwszej rundzie. Biało-czerwoni przegrali z niemiecką parą Jan-Lennard Struff, Alexander Zverev 2:6, 6:7 (5-7).

Tego samego dnia swój pojedynek w singlu wygrała rozstawiona z numerem szóstym Iga Świątek, a z turniejem panów pożegnał się Kamil Majchrzak.

Natomiast w niedzielę odpadła Magda Linette, która przegrała z trzecią w światowym rankingu Białorusinką Aryną Sabalenką 2:6, 1:6.

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.