Tokio 2020: Klaudia Zwolińska w półfinale K1

Inne
Tokio 2020: Klaudia Zwolińska w półfinale K1
fot. PAP
Klaudia Zwolińska awansowała do półfinału rywalizacji K1.

Klaudia Zwolińska awansowała do półfinału rywalizacji K1 w kajakarstwie górskim w igrzyskach olimpijskich w Tokio. W eliminacjach Polka zajęła10. lokatę, a najlepiej w niedzielę pływała australijska gwiazda tej dyscypliny Jessica Fox.

22-letnia Zwolińska (Start Nowy Sącz) w pierwszym przejeździe uzyskała siódmy czas, w drugim była 12., co dało jej 10. miejsce w tej części zmagań.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy startują Polacy na IO w Tokio?

 

Urodzona w Marsylii we Francji 27-letnia Fox wygrała pierwszy wyścig, a w drugim ustąpiła pola tylko Ricardzie Funk. Australijka, która w tej konkurencji stanęła już na podium w dwóch poprzednich igrzyskach - srebro w Londynie, brąz w Rio de Janeiro - w klasyfikacji dwóch przejazdów wyprzedziła Niemkę oraz Luukę Jones. Nowozelandka pięć lat temu w Brazylii była druga.

 

Piątą pozycję w eliminacjach zajęła 38-letnia Hiszpanka Maialen Chourraut, która w Rio zdobyła złoty medal, a w Londynie wywalczyła brąz.

 

Półfinał, z udziałem 24 zawodniczek, jak również finał zaplanowano w tej konkurencji na wtorek.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.


A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie