Tokio 2020: Lijun Chen mistrzem olimpijskim w podnoszeniu ciężarów w kategorii 67 kg

Inne
Tokio 2020: Lijun Chen mistrzem olimpijskim w podnoszeniu ciężarów w kategorii 67 kg
Fot. PAP
Lijun Chen (w środku) został złotym medalistą olimpijskim w podnoszeniu ciężarów.

Chińczyk Lijun Chen został mistrzem olimpijskim w podnoszeniu ciężarów w kategorii 67 kg. To trzecie złoto reprezentantów tego kraju w tej dyscyplinie w Tokio. Srebrny medal wywalczył Kolumbijczyk Luis Javier Mosquera Lozano, a brązowy Włoch Mirko Zanni.

Rekordzista świata w dwuboju uzyskał 332 kg, co jest rekordem olimpijskim. Na ten wynik zapracował głównie w podrzucie, podnosząc w drugim podejściu w tym boju sztangę ważącą 187 kg. Z trzeciej próby - będąc pewnym złota - zrezygnował.

 

W rwaniu Chen, dwukrotny mistrz globu w tej kategorii, miał tylko jedno udane podejście - do 145 kg. Dwa kolejne, do 150 i 151 kg, spalił.

ZOBACZ TAKŻE: Polacy pokonali Rosjan w meczu koszykówki 3x3

 

Na półmetku rywalizacji prowadził Mosquera Lozano. Brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro w kat. 69 kg wyrwał sztangę ważącą 151 kg, ale w podrzucie przegrał z Chińczykiem o siedem kilogramów i o jeden w dwuboju.

 

23-letni Zanni dotychczas nie mógł się pochwalić większymi sukcesami, choć w tym roku w Moskwie został wicemistrzem Europy. W mistrzostwach świata jego najlepsze osiągnięcie to ósme miejsce w 2017 roku w Anaheim w kat. 69 kg.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.


A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie