Tokio 2020: Magda Linette zdemolowana przez trzecią rakietę świata

Magda Linette

Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie tenisowego turnieju olimpijskiego w Tokio. Polka przegrała gładko z trzecią w światowym rankingu Białorusinką Aryną Sabalenką 2:6, 1:6. W niedzielę na kort wyjdzie również Hubert Hurkacz - doszło do zmiany jego rywala.

Linette, która w rankingu WTA jest na 45. miejscu, nie była w stanie zagrozić dobrze serwującej i mocno uderzającej piłki Sabalence. Pojedynek trwał tylko 69 minut.

Wprawdzie w pierwszym secie, po przełamaniu, Polka objęła prowadzenie 2:1, ale pięć kolejnych gemów wygrała Białorusinka.

W drugiej partii przewaga Sabalenki też nie podlegała dyskusji. Szybko zrobiło się 3:0 dla faworytki, która do końca pojedynku straciła jeszcze tylko jednego gema.

W niedzielę rano polskiego czasu wystąpi Hubert Hurkacz. Rozstawiony z numerem siódmym polski tenisista miał rywalizować z 38. na świecie Martonem Fucsovicsem, ale doszło do zmiany rywala, prawdopodobnie z powodu problemów zdrowotnych Węgra.

W tej sytuacji przeciwnikiem Hurkacza będzie znacznie niżej notowany, dopiero 417. w światowym rankingu Australijczyk Luke Saville.

Dzień wcześniej w pierwszej rundzie singla swój pojedynek wygrała rozstawiona z numerem szóstym Iga Świątek, a z turniejem panów pożegnał się Kamil Majchrzak. Natomiast w pierwszej rundzie debla odpadli Hurkacz i Łukasz Kubot.

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.