Tokio 2020: Martyna Jelińska odpadła z turnieju florecistek

Inne
Tokio 2020: Martyna Jelińska odpadła z turnieju florecistek
fot. PAP
Martyna Jelińska odpadła w 1/16 finału

Martyna Jelińska odpadła w 1/16 finału olimpijskiego turnieju florecistek w Tokio. Debiutująca w igrzyskach Polka przegrała 8:15 z utytułowaną Rosjanką Inną Derigłazową, liderką światowego rankingu.

Jelińska (AZS AWF Poznań) zajmuje 66. miejsce w klasyfikacji florecistek, ale początek pojedynku z Derigłazową był wyrównany. Polska szybko odrobiła straty (było już 0:4) i doprowadziła do stanu 5:5.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kim jest rywalka Igi Świątek na igrzyskach olimpijskich w Tokio? (ZDJĘCIA)

 

Od tego momentu zdecydowaną przewagę osiągnęła jednak Rosjanka, która zdobyła pięć kolejnych punktów. Przy stanie 14:6 dla Derigłazowej Polka zdołała jeszcze dwukrotnie "zapunktować", ale po chwili Derigłazowa skuteczną akcją zakończyła pojedynek.

 

31-letnia Rosjanka to indywidualna mistrzyni olimpijska 2016 z Rio de Janeiro, która ma w dorobku ponadto trzy tytuły mistrzyni świata i dwa mistrzyni Europy. Do tego wiele medali w turniejach drużynowych (m.in. wicemistrzostwo olimpijskie z 2012 roku).

 

Jelińska rozpoczęła rywalizację w Tokio od 1/32 finału, gdzie pokonała Chilijkę Katinę Proestakis 15:12.

 

Była jedyną polską florecistką, która zapewniła sobie prawo startu w Tokio.

 

W sobotę żadnej z trzech szpadzistek nie udało się przebić do ćwierćfinału. We wtorek ostatnią szansą na sukces biało-czerwonych będzie turniej drużynowy w tej broni.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie