Tokio 2020: Patrycja Adamkiewicz wyeliminowana po porażce Lijun Zhou

Inne
Tokio 2020: Patrycja Adamkiewicz wyeliminowana po porażce Lijun Zhou
fot. PAP
Lijun Zhou przegrała walkę ćwierćfinałową, co oznacza, że Patrycja Adamkiewicz pożegnała się z IO.

Chinka Lijun Zhou przegrała walkę ćwierćfinałową, co oznacza, że Patrycja Adamkiewicz (kat. 57 kg) pożegnała się z olimpijskim turniejem taekwondo w Tokio.

W 1/8 finału Polka uległa Azjatce 17:31. Adamkiewicz miałaby jeszcze szansę na dalszą rywalizację w repesażach (i nawet zdobycie brązowego medalu), ale warunkiem był awans Lijun Zhou do finału. Tymczasem w 1/4 finału Chinka przegrała 8:9 z Kimią Alizadeh z Olimpijskiej Reprezentacji Uchodźców.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy Iga Świątek gra kolejny mecz w Tokio?

 

Pochodząca z Iranu Alizadeh jest brązową medalistką igrzysk w Rio de Janeiro. Ze względów głównie politycznych opuściła potajemnie ojczyznę i wyjechała do Europy. W IO w Japonii spisuje się bardzo dobrze, wygrała już trzy pojedynki - z Nahid Kiyani Chandeh (Iran) 18:9, złotą medalistką igrzysk w Londynie i Rio Brytyjką Jade Jones 16:12 oraz Zhou Lijun.

 

W półfinale Alizadeh spotka się z Tatianą Mininą z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.


A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie