Tokio 2020. Piłka nożna: Japonia - Meksyk. Relacja i wynik na żywo

Inne

Olimpijska drużyna gospodarzy igrzysk zmierzy się trzeci raz w historii z kadrą Meksyku Ol. Relacja i wynik na żywo meczu Japonia - Meksyk w niedzielę od 13:00.

Obie reprezentacje olimpijskie mierzyły się już ze sobą dwukrotnie. Ostatnio podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012. Wówczas Meksykanie okazali się być lepszymi - pokonali Japończyków 3:1. Pierwszy mecz tych drużyn miał miejsce nieco szybciej, bo już w... 1968 roku. Wtedy Japonia wygrała 2:0.

 

ZOBACZ TAKŻE: Walerij Karpin następcą Stanisława Czerczesowa na stanowisku selekcjonera reprezentacji Rosji

 

Gospodarze tegorocznych igrzysk olimpijskich zwyciężyli w spotkaniu inaugurującym ich występ na imprezie pokonując 1:0 olimpijską reprezentację Republiki Południowej Afryki. Bramkę dla piłkarzy z "Kraju kwitnącej wiśni" zdobył 20-letni zawodnik Realu Madryt Takefusa Kubo.

 

Meksykanie rozpoczęli turniej od dużego, pozytywnego zaskoczenia, w momencie gdy pokonali  Francję aż 4:1. Wzmocniona wieloma doświadczonymi zawodnikami z bogatą historią kariery kadra "Les Bleus" miała zdecydowanie silniejszy skład na papierze. Po raz kolejny jednak sprawdziła się reguła o braku reguł, czyli: piłka nożna to sport, w którym wszystko się może wydarzyć. Tu nie ma pewniaków i potencjalni faworyci nie zawsze finalnie zwyciężają.

 

Spotkanie będzie rozgrywane na Saitama Stadium (Saitama)

 

Relacja i wynik na żywo meczu Japonia - Meksyk w niedzielę od 13:00.

MS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie