Tokio 2020. Siatkówka kobiet: Brazylia - Korea Południowa. Relacja i wynik na żywo

Inne

W ostatnim niedzielnym meczu pierwszej kolejki turnieju siatkówki kobiet podczas igrzysk olimpijskich w Tokio reprezentacja Brazylii zmierzy się z Koreą Południową. Relacja i wynik na żywo meczu Brazylia - Korea Południowa od godz. 14:45 na Polsatsport.pl.

Biorąc pod uwagę miejsca, które zespoły zajęły w klasyfikacji końcowej Ligi Narodów, to Brazylia uznawana jest za faworyta niedzielnego spotkania. Brazylijki nieco ponad miesiąc temu w meczu finałowym przeciwko siatkarkom z USA poniosły porażkę, przez co uplasowały się na miejscu drugim. Zespół z Korei Południowej w tegorocznych rozgrywkach w Rimini nie poradził sobie tak dobrze jak niedzielny przeciwnik i finalnie zajął przedostatnie miejsce w tabeli. 

 

Brazylijki podczas igrzysk olimpijskich dwukrotnie zdobyły złoty medal (2008 r. i 2012 r.) i dwukrotnie medal brązowy (1996 r. i 2000 r.). Reprezentacja Korei Południowej w piłce siatkowej kobiet wywalczyła brąz podczas igrzysk olimpijskich w Montrealu (1996 r.).

 

Zobacz także: Składy wszystkich reprezentacji turnieju siatkarek

 

Zespoły mierzyły się ze sobą nieco ponad miesiąc przed pierwszym meczem w Tokio. Wtedy to Brazylia okazała się lepsza i szybko rozprawiła się z Koreą Południową, wygrywając 3:0. W ciągu ostatnich czterech lat zespoły te miały okazję rozgrać pięć spotkań. Każde z nich wygrały Brazylijki, a żadne ze spotkań nie potrwało dłużej niż 4 sety.

 

Jaki siatkarki poradzą sobie w turnieju olimpijskim w Tokio? Czy Korea Południowa zaskoczy, czy po raz kolejny swoją wyższość udowodni reprezentacja Brazylii, która obok drużyny USA znajduje się w ścisłym gronie faworytów do złota?

 

Relacja i wynik na żywo meczu Brazylia - Korea Południowa od godz. 14:45 na Polsatsport.pl.

PZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie