Tokio 2020. Siatkówka kobiet: Japonia - Kenia. Relacja i wynik na żywo

Inne

W niedzielnym spotkaniu pierwszej kolejki turnieju siatkówki kobiet rozgrywanym w ramach turnieju olimpijskiego reprezentacja Japonii zmierzy się z Kenią. Jak zakończy się pierwszy mecz w wykonaniu siatkarek z kraju, który jest gospodarzem tegorocznych igrzysk olimpijskich? Relacja i wynik na żywo meczu Japonia - Kenia od godz. 12:40 na Polsatsport.pl.

Reprezentacja Japonii podczas igrzysk olimpijskich sześciokrotnie stawała na podium, dwukrotnie zdobywając medal złoty (1964 r. i 1976 r.), srebrny (1968 r. i 1972 r.) oraz brązowy (1984 r. i 2012 r.). Drużyna prowadzona przez Kumi Nakada świetnie poradziła sobie także w rozgrywkach w ramach Ligi Narodów, gdzie zajęła trzecie miejsce, tuż za reprezentacją USA i Brazylii. W meczu z Kenią Japonki uznawane są za faworyta spotkania. 

 

Zobacz także: Składy wszystkich reprezentacji turnieju siatkarek

 

Siatkarki z Kenii nie mogą pochwalić się tak wielkimi osiągnięciami jak ich rywalki. Od roku 1964 będzie to ich drugi udział w igrzyskach olimpijskich. W roku 2004 podczas igrzysk w Atenach, zajęły 11. miejsce. Wtedy też rozegrały mecz przeciwko Japonkom, jednak nie udało im się wygrać i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla Japonii.

 

Obie drużyny w ciągu ostatnich dziesięciu lat mierzyły się trzykrotnie. Każde ze spotkań kończyło się szybko, bo za każdym razem w trzech setach zwyciężała drużyna z Japonii.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Japonia - Kenia od godz. 12:40 na Polsatsport.pl.

PZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie