WTA w Gdyni: Finał Kristina Kucova - Martyna Zanevska. Relacja i wynik na żywo

W niedzielnym finale tenisowego turnieju WTA w Gdyni 150. w rankingu WTA Kristina Kucova zawalczy z 165. Martyną Zanevską. Relacja i wynik na żywo w niedzielę od godz. 17:00 na Polsatsport.pl.

Słowaczka Kristina Kucova (150. WTA) i Belgijka Maryna Zanevska (165.) zagrają w niedzielę w finale odbywającego się na kortach ziemnych w Gdyni turnieju WTA BNP Paribas Poland Open (pula nagród 235 tys. dol.).

W półfinałach Kucova pokonała Niemkę Tamarę Korpatsch (162.) 6:0, 6:3, natomiast Zanevska zwyciężyła Katerynę Kozłową (141.) 6:2, 4:6, 6:3.

W sobotę Ukrainka dwa razy musiała jednak wyjść na kort. Najpierw przyszło jej bowiem dokończyć przerwane w piątek wieczorem z powodu zapadających ciemności ćwierćfinałowe spotkanie z Katarzyną Kawą (143.). W uprzywilejowanej sytuacji była Polka, która wygrała pierwszego seta 7:5, a w kolejnym był remis 3:3.

Kozłowa okazała się jednak lepsza w drugiej partii 7:5, a w trzeciej nie dała rywalce szans i łatwo triumfowała 6:1.

Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.