PKO BP Ekstraklasa: Wisła Kraków pokonała Zagłębie Lubin. Nieudany debiut Dariusza Żurawia

Jan Kliment z debiutanckim golem w PKO BP Ekstraklasie.

Wisła Kraków pokonała 3:0 Zagłębie Lubin w jedynym poniedziałkowym meczu PKO BP Ekstraklasy. Gole dla "Białej Gwiazdy" strzelili Yaw Yeboah, Jan Kliment i Mateusz Młyński.

Spotkanie mogło idealnie rozpocząć się dla ekipy z Dolnego Śląska. Rzut karny w 5. minucie zmarnował jednak Filip Starzyński, trafiając zaledwie w słupek. W kolejnych minutach do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy dopięli swego w 25. minucie. Jedenastkę na gola zamienił Yeboah, pewnie pokonując Dominika Hładuna.

Kilka minut później było już 2:0. Tym razem gola strzelił Kliment, dla którego mecz z Zagłębiem był debiutanckim w polskiej lidze. Na prawym skrzydle dynamicznym rajdem popisał się Yeboah, który dograł w pole karne, gdzie - po nieczystym uderzeniu Michala Skvarka - najprzytomniej zachował się czeski napastnik i zdobył swoje premierowe trafienie w barwach krakowskiego klubu. Jeszcze przed przerwą Zagłębie mogło zmniejszyć straty, jednak w poprzeczkę po rzucie rożnym trafił Lorenco Simić.

W 68. minucie swojego gola z rzutu wolnego szukał Starzyński, jednak świetnie interweniował Mateusz Lis. W 76. minucie powinno było być 3:0 dla gospodarzy. Kliment podał do Skvarki, jednak ten z bliskiej odległości uderzył tak, że Hładun skutecznie interweniował. Co w debiucie nie wyszło Skvarce, wyszło Młyńskiemu, który zameldował się na murawie w drugiej połowie. Były zawodnik Arki Gdynia wykorzystał dogranie Skvarki, świetnie przyjął piłkę w polu karnym i - jak się okazało - ustalił wynik meczu.

Poniedziałkowe spotkanie było debiutanckie dla trenerów obu drużyn. Szkoleniowcem Wisły od niedawna jest Adrian Gula, a kilkanaście dni przed startem ligi ekipę "Miedziowych" przejął Dariusz Żuraw, były trener Lecha Poznań.

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 3:0 (2:0)
Bramki: Yeboah 25 (rzut karny), Kliment 29, Młyński 81