Tokio 2020: Drugi zawodnik wycofał się z turnieju i nie walczył z Izraelczykiem

Inne
Tokio 2020: Drugi zawodnik wycofał się z turnieju i nie walczył z Izraelczykiem
fot. PAP

Sudańczyk Mohamed Abdalrasool, podobnie jak wcześniej Algierczyk Fethi Nourine, wycofał się z olimpijskiego turnieju judo w kategorii 73 kg. To sprawiło, że żaden z nich nie walczył z Izraelczykiem Toharem Butbulem.

W poniedziałek w pierwszej rundzie Nourine miał rywalizować z Abdalrasoolem, a zwycięzca spotkałby się z Butbulem. Już kilka dni temu Algierczyk ogłosił, że rezygnuje ze startu w Japonii, by uniknąć pojedynku z Izraelczykiem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Julia Kowalczyk przegrała repasaż i zajęła siódme miejsce na IO

 

W tej sytuacji miało dojść do walki Abdalrasoola z Butbulem w drugiej rundzie. Sudańczyk był na oficjalnej ceremonii ważenia, zmieścił się w limicie, ale na tatami się nie pojawił. Międzynarodowa Federacja Judo (IJF) nie podała powodów jego absencji. Żadnej informacji nie zamieścił także Sudański Komitet Olimpijski.

 

Izraelczyk w trzeciej rundzie wygrał z Mołdawianinem Victorem Sterpu, z kolei w ćwierćfinale przegrał z An Changrimem z Korei Południowej. I teraz będzie walczył w repasażach, zachowując szansę na zdobycie brązowego medalu.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie