Tokio 2020: Koreańska telewizja przeprosiła za kontrowersyjną prezentację krajów

Inne
Tokio 2020: Koreańska telewizja przeprosiła za kontrowersyjną prezentację krajów
fot. PAP

Południowokoreańska telewizja przeprosiła za kontrowersyjną prezentację reprezentacji państw podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Tokio. Krajom przypisywano specyficzne "atrybuty". Niektóre z nich były drastyczne m.in. przy defilujących sportowcach z Ukrainy pojawiło się zdjęcie elektrowni w Czarnobylu.

Haiti przedstawiono jako państwo niepokojów społecznych (przed igrzyskami został zabity prezydent kraju - przyp. red.), zaś przed prezentacją sportowców Włoch pojawiła się pizza, a Norwegii - łosoś.

 

Podpisy, jakie pojawiły pod fotografiami danego kraju, były równie kontrowersyjne jak zdjęcia.

 

O Wyspach Marshalla napisano, że to "dawny poligon nuklearny Stanów Zjednoczonych", a o Syrii że jest krajem, "w którym wojna domowa trwa od 10 lat".

 

"Podczas transmisji do przedstawienia historii niektórych państw zostały użyte nieodpowiednie obrazy i podpisy. Przeprosiliśmy te kraje, w tym Ukrainę. Przepraszamy naszych widzów" - napisano w oświadczeniu nadawcy, na którego spłynęła fala krytyki, szczególnie w internecie.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

 

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie