Michał Kubiak: Staramy się działać rozsądnie, by nie stracić całego turnieju

Inne
Michał Kubiak: Staramy się działać rozsądnie, by nie stracić całego turnieju
fot. PAP
Michał Kubiak wszedł na kilka akcji w meczu z Włochami

Kapitan polskich siatkarzy Michał Kubiak potwierdził, że jego nieobecność w spotkaniu z Iranem i epizod w meczu z Włochami podczas igrzysk w Tokio to efekt problemów z plecami. "Staramy się działać rozsądnie, by nie stracić całego turnieju" - zaznaczył.

Gdy Kubiak w ogóle nie pojawił się na boisku w sobotnim pojedynku z Iranem (2:3) zaczęły się spekulacje, co jest tego przyczyną. Zarówno przyjmujący, jak i trener Vital Heynen odpowiadali dość wymijająco na pytania w tej sprawie. Szkoleniowiec zaznaczył jedynie, że kapitan zespołu nie jest w pełni sprawny i ma problem natury fizycznej. Doświadczony siatkarz był jeszcze bardziej tajemniczy. Dopiero po poniedziałkowym mecz z Italią (3:0) potwierdził medialne doniesienia, że problem dotyczy pleców.

 

Zobacz także: Rozmawialiśmy, co trzeba zmienić i dziś to zrobiliśmy

 

W końcówce meczu z Włochami pojawił się na krótko na boisku. Przyznał, że miało to dla niego duże znaczenie.

 

"Te dwie minuty dodały mi pewności siebie. Mogłem dotknąć piłkę, przebiec się za nią, to cieszy. Jeśli chodzi o moje zdrowie, to czas leczy rany. Nie mamy go za dużo, ale jestem dobrej myśli. Razem ze sztabem medycznym monitorujemy na bieżąco sytuację. Staramy się działać rozsądnie, by nie zrobić niczego zbyt gwałtownie i nie stracić całego turnieju. Kiedyś byłem bardzo niecierpliwy. Dziś wiem, że na pewne rzeczy nie mam wpływu, więc czekam spokojnie aż wrócę do pełni zdrowia" - podkreślił.

 

Jak się okazuje o tym epizodycznym występie zdecydował sam siatkarz. Tak przynajmniej przedstawił to dziennikarzom Heynen.

 

"Usłyszałem tylko Vital, wchodzę do gry" - wspominał Belg, któremu humor znacząco się poprawił w porównaniu z tym sprzed dwóch dni. Wówczas był przygaszony i smutny.

 

W środę, w kolejnym meczu grupy A, biało-czerwoni zmierzą się z Wenezuelczykami. To jeden z teoretycznie najsłabszych rywali mistrzów świata na tym etapie rywalizacji w turnieju olimpijskim. Można przypuszczać, że szkoleniowiec da szansę zaprezentować się nominalnym rezerwowym. On sam jednak tego jeszcze nie potwierdził.

 

"Za wcześnie na taką decyzję" - stwierdził.

 

W pojedynku z ekipą z Italii pierwszoplanową postacią w szeregach biało-czerwonych był Bartosz Kurek.

 

"Jest gościem, od którego wiele zależy na boisku. Nikomu nie trzeba mówić, jak wiele daje drużynie. To coś więcej niż atak i zagrywka" - podkreślił Kubiak.

 

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

R.S, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie