Tokio 2020: Spadek Zofii Klepackiej, awans Piotra Myszki

Inne
Tokio 2020: Spadek Zofii Klepackiej, awans Piotra Myszki
fot. PAP
Zofia Klepacka

Zofia Klepacka (Legia Warszawa) spadła z drugiej na dziewiątą, natomiast Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) awansował z siódmej na szóstą pozycję po drugim dniu olimpijskiej rywalizacji w żeglarskiej klasie RS:X. W Laser Radial Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) jest 14.

Po trzech niedzielnych wyścigach Klepacka plasowała się na drugim miejscu, tylko za mistrzynią olimpijską i Europy oraz brązową medalistką czempionatu globu Francuzką Charline Picon, ale drugiego dnia regat pływała znacznie słabiej.

 

Brązowa medalistka igrzysk z Londynu z 2012 roku dwa razy była 16., a w trzecim starcie dotarła na metę na dziewiątej pozycji i w gronie 27 zawodniczek jest dziewiąta.

 

Prowadzenie utrzymała Picon, na drugie miejsce awansowała Brytyjka Emma Wilson, a na trzecie mistrzyni świata sprzed dwóch lat Chinka Yunxiu Lu. Ta trójka ma już znaczną przewagę nad resztą stawki.

 

O jedną lokatę poprawił się Myszka. Czwarty deskarz poprzednich igrzysk w Rio de Janiero rozpoczął poniedziałkowe zmagania obiecująco, bowiem w inauguracyjnym starcie był trzeci, jednak kolejne wyścigi były mniej udane – został w nich sklasyfikowany na szóstym i 13. miejscu.

 

Nowym liderem został trzeci po pierwszym dniu tegoroczny mistrz świata i Europy Holender Kiran Badloe, na drugie miejsce przesunął się wicemistrz globu i Starego Kontynentu Włoch Mattia Camboni, a trzeci w gronie 25 żeglarzy jest prowadzący po niedzielnych startach Szwajcar Mateo Sanz Lanz.

 

W tej klasie zaplanowano 13 wyścigów, w tym ostatni, tzw. medalowy, podwójnie punktowany z udziałem 10 najlepszych.

 

W klasie Laser Radial wśród 44 zawodniczek 14. jest debiutująca w igrzyskach Kwaśna. Reprezentantka chojnickiego klubu poprawiła się o trzy lokaty, a drugiego dnia imprezy została sklasyfikowana na 18. i 11. pozycji.

 

Prowadzenie straciła Niemka Svenja Weger, która obsunęła się na ósme miejsce. Pierwsza jest ubiegłoroczna brązowa medalistka mistrzostw świata Norweżka Line Flem Hoest, która wyprzedza Greczynkę Vasileię Karachaliou oraz brązową medalistkę igrzysk z Rio de Janeiro i wicemistrzynię Starego Kontynentu z ubiegłego roku z Gdańska Dunkę Anne-Marie Rindom.

 

Znaczący progres zanotowała mistrzyni olimpijska sprzed pięciu lat z Brazylii oraz czterokrotna mistrzyni świata Marit Bouwmeester. Holenderka była w poniedziałek siódma i druga, co dało jej awans z 18. na piątą pozycję.

 

W klasie Laser Standard nie ma Polaka, a na czele 35 żeglarzy niespodziewanie znajduje się Fin Kaarle Tapper. W czołowej trójce plasują się też aktualny srebrny medalista olimpijski i trzeci na mistrzostwach globu w 2020 roku Chorwat Tonci Stipanovic oraz mistrz świata z 2017 i 2018 roku Cypryjczyk Pavlos Kontides.

 

W tych klasach zaplanowano 11 wyścigów, w tym ostatni podwójnie punktowany z udziałem 10 najlepszych.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie