Tokio 2020: Ukrainka skreślona z listy startowej za EPO

Inne
Tokio 2020: Ukrainka skreślona z listy startowej za EPO
fot. PAP

Ukraińska triathlonistka Julia Jelistratowa została skreślona z listy startowej olimpijskich zawodów, które odbędą się we wtorek. Powodem jest ujawnienie wyników badań z 5 czerwca, które wykryły w jej organizmie erytropetynę (EPO).

Test antydopingowy wykonano u niej 5 czerwca w Dnieprze podczas rozgrywanego na Ukrainie Pucharu Europy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dwa przypadki koronawirusa wśród sportowców w wiosce olimpijskiej

 

"Międzynarodowa Federacja Triathlonu została poinformowana 24 lipca o wynikach badania wykonanego przez warszawskie laboratorium akredytowane przez Światową Agencję Antydopingową WADA" - napisała w oficjalnym oświadczeniu Międzynarodowa Agencja Testów (ITA).

 

33-letnia Ukrainka została natychmiast czasowo zawieszona, o sprawie poinformowano komitet organizacyjny igrzysk olimpijskich Tokio 2020.

 

Jelistratowa ma teraz prawo zażądać wykonania badania próbki "B". W przypadku potwierdzenia obecności EPO w organizmie, będzie mogła się odwołać do Trybunału Arbitrazowego ds. Sportu (CAS) w Lozannie.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.

 

A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie