Tokio 2020: Julia Kowalczyk przegrała z mistrzynią świata

Inne
Tokio 2020: Julia Kowalczyk przegrała z mistrzynią świata
fot. PAP/Leszek Szymański
Julia Kowalczyk (strój niebieski) w przegranym pojedynku ćwierćfinałowym kategorii 57 kg turnieju judo z aktualną mistrzynią świata, Kanadyjką Jessica Klimkait.

Julia Kowalczyk przegrała przez ippon z aktualną mistrzynią świata w kat. 57 kg Kanadyjką Jessicą Klimkait w ćwierćfinale olimpijskiego turnieju judo w Tokio. Polka zachowuje szanse na brązowy medal, ale musi przejść przez repasaż.

Klimkait odniosła zwycięstwo po niespełna dwóch minutach, zakładając dźwignię, z której Kowalczyk nie potrafiła się uwolnić.

 

Zobacz także: Złote rodzeństwo Abe przeszło do historii judo

 

Polka wcześniej wygrała dwie walki: z Węgierką Hedvig Karakas (przez waza-ari) oraz z mistrzynią Europy Portugalką Telmą Monteiro (rywalka otrzymała trzy kary shido).

 

 

Pojedynek repasażowy stoczy o godzinie 10.00 z Gruzinką Eteri Liparteliani.

 

W 2019 roku w stolicy Japonii Kowalczyk zdobyła brązowy medal mistrzostw świata.

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio. A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie