Tomasz Swędrowski: Kamil Semeniuk potrzebuje więcej czasu na parkiecie

Inne
Tomasz Swędrowski: Kamil Semeniuk potrzebuje więcej czasu na parkiecie
fot. Cyfrasport
Kamil Semeniuk nie jest stworzony do zadaniowych zmian.

- Chciałbym, aby Kamil Semeniuk dostał więcej czasu, ponieważ nie jest to chłopak stworzony do zadaniowych zmian. Otrzymał powołanie do kadry po przebojowym sezonie i myślę, że bardzo może się przydać w Tokio - powiedział Tomasz Swędrowski w Studio Tokio.

Semeniuk zagrał w obu dotychczasowych meczach w Tokio, jednak wchodził tylko na krótkie zmiany. W środowym meczu z najniżej notowaną w grupie Wenezuelą przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle powinien dostać szansę dłuższego występu.

 

Zobacz także: Dla mnie ważne jest zwycięstwo, styl mniej

 

- Chciałbym, aby Semeniuk dostał więcej czasu, ponieważ nie jest zawodnik stworzony do zadaniowych zmian. A tym bardziej do wchodzenia tylko na zagrywkę. Akurat to nie jest taki element, gdzie on wyjdzie z kwadratu i strzeli asa. Nasz przyjmujący potrzebuje więcej czasu na parkiecie, to jest jego granie - powiedział komentator Polsatu Sport.

 

Przyjmujący reprezentacji Polski zadebiutował w kadrze 14 maja 2021 podczas meczu towarzyskiego z Belgią. Na co dzień to podstawowy zawodnik wicemistrzów Polski.Wygrał Ligę Mistrzów, dwa razy zdobył złoty medal mistrzostw Polski oraz dwukrotnie triumfował w Pucharze Polski. Teraz walczy z kadrą o medal w Tokio.

 

- Kamil nie zagrał najlepszych meczów w Lidze Narodów. Dostał powołanie do kadry po przebojowym sezonie. Takiej sytuacji chyba nie było w historii naszej reprezentacji, że chłopak przebojem zdobywa świat i jedzie na igrzyska. Bardzo dobrze, jest bowiem świetnym zawodnikiem - dodał.

 

Kolejny mecz na igrzyskach Biało-Czerwoni zagrają w środę z Wenezuelą. Początek spotkanie jest zaplanowany na godzinę 9:25.

 

- Myślę, że z Wenezuelą powinien dostać czas, bo może się przydać. Nie wiemy co z kapitanem. Chciałbym, aby Michał grał, ale nie wiemy, jak długo wytrzyma na parkiecie - podsumował.

Tomasz Swędrowski: Kamil Semeniuk potrzebuje więcej czasu na parkiecie

 

Podsumowanie każdego dnia na Igrzyskach Olimpijskich w Studio Tokio codziennie o 20:00 w Polsacie Sport. W programie olimpijczycy, reprezentanci Polski, eksperci komentują najważniejsze i najciekawsze wydarzenia w Tokio.


A codziennie rano o 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 Flesze Studio Tokio, w których informujemy o tym co wydarzyło się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

TG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie