Liga Mistrzów: Dinamo Zagrzeb rywalem Legii Warszawa w trzeciej rundzie kwalifikacji

Dinamo Zagrzeb powalczy z Legią o awans do fazy play-off kwalifikacji do Ligi Mistrzów.

Dinamo Zagrzeb wygrało w Nikozji z Omonią 1:0. W pierwszym meczu padł wynik 2:0 dla mistrza Chorwacji. W kolejnej rundzie Dinamo zmierzy się z Legią, która pokonała Florę Tallinn. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w przyszłym tygodniu.

Przebieg meczu w stolicy Cypru był bardzo spokojny. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie stworzyła większego zagrożenia pod bramką przeciwnika. Obraz meczu zmienił się po przerwie. Stroną przeważającą była ekipa z Chorwacji. Bliscy zdobycia gola byli Mislav Orsić i Rasmus Lauritsen.

Podopieczni Damira Krznara dopięli swego w 79. minucie gry. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Luka Menalo. Wprowadzony z ławki Bośniak uwolnił się spod opieki obrońców i oddał strzał głową, po którym piłka zatrzepotała w siatce. Ekipa z Chorwacji utrzymała korzystny wynik do końcowego gwizdka.

Tym samym Dinamo, podobnie jak Legia, zapewniło sobie minimum awans do Ligi Konferencji UEFA. Zwycięzca polsko-chorwackiej rywalizacji zagra o bezpośrednią kwalifikację do Champions League.

Pierwszy mecz zostanie rozegrany 3 lub 4 sierpnia. Rewanż odbędzie się 10 sierpnia.

Omonia Nikozja - Dinamo Zagrzeb 0:1 (0:0)

Bramka: Menalo 79

Wynik pierwszego meczu: 0:2

Awans: Dinamo Zagrzeb