Liga Mistrzów: Flora Tallinn - Legia Warszawa. Relacja i wynik na żywo

Piłkarze Legii Warszawa staną we wtorek przed szansą awansu do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. U siebie wygrali z Florą Tallin 2:1, natomiast rewanż w Estonii rozpocznie się o godz. 18:00. Od tego sezonu nie obowiązuje reguła o większej "wadze" bramek wyjazdowych. Relacja na żywo z meczu Flora Tallinn na Polsatsport.pl.

Na swoim stadionie mistrzowie Polski zwyciężyli po bramce zdobytej przez Rafaela Lopesa w doliczonym czasie gry. Legia prowadziła od 3. minuty po golu Bartosza Kapustki, zaś w 53. wyrównał Rauno Sappinen.

Kapustka w tamtym spotkaniu (ciesząc się z własnego trafienia) doznał poważnej kontuzji prawego kolana (uszkodził więzadło) i czeka go 8-9 miesięcy przerwy.

Aby awansować do fazy grupowej, polski zespół musi wyeliminować estońskiego rywala i dwóch kolejnych. Wiadomo, że ewentualnym trzecim przeciwnikiem będzie lepszy z pary Dinamo Zagrzeb - Omonia Nikozja. Mistrz Chorwacji ma zaliczkę dwóch goli z pierwszego meczu (2:0). Rewanż odbędzie się we wtorek na Cyprze w porze spotkania Legii.

Stołeczny zespół, który kilka dni temu zainaugurował rozgrywki ekstraklasy zwycięstwem nad Wisłą Płock 1:0 (trener Czesław Michniewicz zdecydował się na wiele zmian w podstawowym składzie), w pierwszej rundzie el. LM pokazał się z dobrej strony. Wyeliminował mistrza Norwegii Bodoe/Glimt, wygrywając na wyjeździe 3:2 i w rewanżu w Warszawie 2:0. Teraz jest blisko pokonania kolejnej przeszkody.

We Florze występuje kilku zawodników z przeszłością w polskiej lidze: Konstantin Vassiljev (dawniej Piast Gliwice, Jagiellonia Białystok), Henrik Ojamaa (Legia, Miedź Legnica, Widzew Łódź), Ken Kallaste (Górnik Zabrze, Korona Kielce, GKS Tychy) i Sergei Zenjov (Cracovia).

Drużyna z Tallina również nie miała kłopotów w poprzedniej rundzie eliminacji LM. Dwukrotnie pokonała maltański Hibernians FC - u siebie 2:0 i na wyjeździe 3:0.

Relacja na żywo z meczu Flora Tallinn - Legia Warszawa na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 18:00.