Polsat Boxing Promotions: Znamy datę i pierwszych uczestników gali!

Sporty walki
Polsat Boxing Promotions: Znamy datę i pierwszych uczestników gali!
fot. Grzegorz Proksa
Polsat Boxing Promotions: Znamy datę i pierwszych uczestników gali!

Mamy papiery na mistrzów! W siedzibie Polsatu trzech utalentowanych zawodników podpisało kontrakty z grupą Polsat Boxing Promotions. 21 sierpnia zaprezentują się na gali w Trójmieście. Z Polsatem negocjuje pięściarz wagi ciężkiej Marcin Siwy (22-0 10 KO).

Z nową grupą promotorską pięcioletnią umową związali się Konrad Kaczmarkiewicz (3-0 1 KO), Radomir Obruśniak (3-0, 1 KO) i 18-letni Remigiusz Runowski (1-0). Ten ostatni to młodszy brat doświadczonego na ringach Przemysława Runowskiego. Z kolei Obruśniak to wielokrotny mistrz Polski w boksie olimpijskim. Wszyscy zgodnie podkreślają, że kontrakty z dużą telewizją to najważniejszy dotychczas krok w karierze.

 

Zobacz także: Paweł Czyżyk: Stypendium dało mi wiatr w żagle

- Umowa z Polsat Boxing Promotions to przede wszystkim gwarancja regularnych startów. Mam toczyć cztery pojedynki w roku, a poprzeczka będzie wisieć coraz wyżej – zaznacza 22-letni Konrad Kaczmarkiewicz, który będzie bił się w wadze super średniej.


- Cieszę się, że moja macierzysta grupa Hussars Poland i mój menedżer Kamil Jęcz nawiązali współpracę z Polsatem. Duża telewizja to duże możliwości. Mam na koncie dopiero jeden pojedynek w karierze, ale wiem, że teraz wszystko przyspieszy – podkreśla Remigiusz Runowski, który występować będzie w wadze do 69.800 kg.


Polsat Boxing Promotions ma na swoich nowych zawodników długofalowe plany.


- Zaczynamy od badań. To absolutna podstawa. Gwarantujemy zawodnikom regularne starty, pełną bazę przygotowań, konsultacje w trenerami z Polski i z zagranicy. Pięściarze oczywiście przygotowywać się będą ze swoimi klubowymi trenerami, ale co jakiś czas przyjadą na obóz, by wspólnie trenować. Dostaną także plan treningowy. Chcemy żeby byli sportowcami z krwi i kości – mówi Paweł Gasser z Grupy Polsat Boxing Promotions.


- Nie zależy nam na krótkiej karierze zawodnika. Na jednej walce. Zbudujemy tych chłopaków od podstaw i będziemy ich solidnie prowadzić. Oprócz Polsat Boxing Night chcemy organizować mniejsze gale, mieszając boks olimpijski z zawodowym. 21 sierpnia nasi nowi zawodnicy już będą mieli okazje zaprezentować się w ringu. Wszystko jest w ich rękach – zaznacza Fiodor Łapin, były trener mistrzów świata Krzysztofa Włodarczyka i Krzysztofa Głowackiego.


21 sierpnia w Trójmieście wystąpią Kaczmarkiewicz z Michałem Łoniewskim, Runowski i Paweł Czyżyk. W walce wieczoru Radomir Obruśniak zmierzy się z doświadczonym zawodowcem Piotrem Gudelem, a stawką walki będzie mistrzostwo Polski w wadze do 59 kilogramów.


- Piotrek ma doświadczenie, ale ja mam na niego sposób. Nie chce zdradzać planu na walkę, ale z trenerem Hakobem Karapetyanem od kilku tygodni wnikliwie analizujemy styl Piotrka. To będzie naprawdę świetny pojedynek. Jestem zdeterminowany, by wygrać - mówi Obruśniak.


To pierwsza w walka wieczoru karierze Obruśniaka. Na karcie trójmiejskiej gali dojdzie też do pojedynku Gracjana Królikowskiego z Michałem Zającem, a stawką będzie umowa z Polsat Boxing Promotions. W sumie 21 sierpnia zobaczymy pięć walk zawodowych i cztery pojedynki w boksie olimpijskim.


Na gali nie wystąpi jeszcze niepokonany w 22 występach Marcin Siwy, który jest bliski podpisania umowy z Polsat Boxing Promotions.


- Mój kontrakt z grupą Tymex się zakończył, a Polsat złożył mi propozycję. Rozmowy idą dobrze i liczę że moja kariera wreszcie się rozwinie – podkreśla pięściarz.

 

 

Artur Łukaszewski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie